$
פרסום ושיווק

נתניהו מנסה לשכך הביקורת: "אמשיך לגבות את הרפורמה הקווית"

בהודעה שפרסם באמצעות דוברות משרד התקשורת, מנסה ראש הממשלה לשכנע כי פיטורי מנכ"ל משרד התקשורת אינם מעידים על ניסיונו לעכב את הרפורמה בשוק התקשורת הקווית ולסייע לבזק

אופיר דור 14:2019.05.15

ראש הממשלה בנימין נתניהו מנסה לשכך את הביקורת שהופנתה כלפיו בעקבות פיטורי מנכ"ל משרד התקשורת אבי ברגר ביום ראשון השבוע בשיחת טלפון. בעקבות זאת הודיע היום נתניהו, המכהן גם כשר התקשורת, כי "רפורמת השוק הסיטונאי תמשיך לזכות לגיבוי מלא ולתמיכה חד משמעית שלי".

בהודעה שהוציא נתניהו באמצעות דוברות משרד התקשורת נכתב כי "בנימין נתניהו הוביל כראש ממשלה וכשר אוצר את הרפורמות הגדולות במשק הישראלי בשני העשורים האחרונים, והוא זה שפתח אותו לתחרות. כך גם בתחום התקשורת - נתניהו הוביל כראש ממשלה יחד עם שרי התקשורת: כחלון וארדן רפורמות מבניות שקידמו את התחרות בתחומי התקשורת הקווית, התקשורת הסלולארית, האינטרנט, השיחות הבינלאומיות, תשתיות התקשורת, רשות השידור ועוד".

 

בנימין נתניהו בנימין נתניהו

 

על פי ההודעה, "ראש הממשלה מתכוון להמשיך במדיניות זו בנחישות רבה גם במסגרת תפקידו כשר התקשורת. ראש הממשלה תומך ברפורמת השוק הסיטונאי, שקודמה בממשלת נתניהו הקודמת, וימשיך להוביל את הגברת התחרות והוזלת המחירים של שיחות הטלפון הקווי וחבילות האינטרנט הביתי המוצעות לציבור. רפורמת השוק הסיטונאי – הפס הרחב, זכתה ותמשיך לזכות לגיבוי מלא ולתמיכה חד משמעית של ראש הממשלה, כחלק משורה ארוכה של מהלכים להורדת יוקר המחיה במדינת ישראל".

 

פיטוריו של ברגר שנעשו באופן חפוז ביום הראשון לעבודת הממשלה החדשה, העלו השאלה האם נתניהו מנסה לעצור את הרפורמה בשוק התקשורת הקווית (רפורמת השוק הסיטונאי), שאותה קידם ברגר בנחרצות בשנה האחרונה.

 

במסגרת הרפורמה מחויבת בזק להחכיר את התשתית שלה לספקי אינטרנט כך שהם יוכלו להציע חבילה משולבת של ספק ותשתית במחיר מוזל. בשלב השני שעדיין לא יצא אל הפועל בזק אמורה לאפשר לאותם ספקים גם גישה לרשת הטלפוניה הקווית. אחת מתיאוריות הקונספירציה היתה כי נתניהו סגר "דיל" עם שאול אלוביץ, בעל השליטה בקבוצת בזק, הכוללת גם את אתר וואלה, המרוויח הגדול מעיכוב הרפורמה. אלא שנתניהו מנסה להזים את התיאוריה הזאת כעת בהודעתו.

 

בעקבות פיטורי ברגר, שנחשב למנכ"ל מקצועי ומוערך, זינקו אתמול מניות בזק והחברות האחרות בשליטת אלוביץ, אינטרנט זהב ובי קומיוניקשינס. בשוק ההון העריכו כי ללא תלות באג'נדה של נתניהו, החלפת המנכ"ל יכולה לעקב חלק מהתהליכים כמו הכללת הטלפוניה ברפורמה, צעד שבזק מתנגדת אליו נחרצות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x