$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

מגה עוקפת את המנכ"ל, גיא פרוביזור: מינתה מנהל מטעמה לעדן

רשת מגה מינתה את מולי טימור כמנהל חירום לצד פרוביזור על רקע סכסוך בין הבעלים, שהוביל לעצירת הזמנת הסחורה מספקים

נורית קדוש 07:3506.05.15

הסכסוך בין בעלי המניות בעדן טבע מרקט מחריף ומוביל לסנקציה חריגה כלפי גיא פרוביזור, מנכ"ל ושותף ברשת (49%). ל”כלכליסט” נודע כי אתמול מינתה מגה את מולי טימור כמנהל חירום לרשת המזון האורגני. טימור, שבעבר כיהן כסגן נשיא קבוצת אלון ומחזיק בתפקיד ניהולי בקבוצה, אמור להיות נציגה של מגה בניהול הרשת ולפעול לצד פרוביזור. מעבר לכך שמינויו יאפשר למגה להיות מעורבת בניהול הרשת, מדובר במהלך חריג שיש בו להצר את צעדיו של פרוביזור בכל הנוגע לניהול הרשת, ואולי אף לאותת לו על כוונתה של מגה להדיחו מהתפקיד בהמשך.

 

בתוך כך, שלח אתמול פרוביזור מכתב הרגעה לעובדי הרשת, אשר חלקם, כפי שנחשף ב”כלכליסט”, הוצאו לחופשה כפויה בימים האחרונים. "בתקופה האחרונה אנו חווים טלטלה ומשבר", פתח פרוביזור והוסיף כי במטרה לפגוע בו ובחברה פורסמו בתקופה האחרונה טענות בדבר הסיבות למצב אליו נקלעה הרשת, וכי הוא מבקש להציג בפניהם את התמונה המדויקת: "הטענה לפיה החלטתי על עצירת הזמנות מספקים במטרה "לייבש" את החברה משוללת יסוד. האמת הידועה לכולכם היא שעדן טבע היא מפעל חיים עבורי, וכל חפצי שתשגשג. ההחלטה לעצור הזמנות התקבלה בזהירות, לאחר בחינת כל החלופות, ומתוך מחשבה על טובת החברה. ההחלטה התחייבה גם מבחינת יחסינו עם ספקי החברה המלווים אותנו שנים ארוכות". פרוביזור הכחיש את הפרסומים לפיהם הוא מבקש למכור את מניותיו.

 

עדן טבע מרקט עדן טבע מרקט צילום: צביקה טישלר

 

הרשת הפסיקה לשלם והמדפים ריקים

 

עצירת האספקה על ידי יצרני ויבואני המזון לפני כשבועיים, והחלטתה של הנהלת הרשת לחדול מביצוע הזמנות למוצרים בשל חוסר יכולתה לשלם, הובילו למחסור ניכר במדפי הרשת. עיקר המחסור ניכר בתוצרת הטריה הכוללת מוצרי חלב, ירקות פירות, עוף ולחמים - מדפים אלו התרוקנו כמעט לחלוטין. המחסור במוצרים הוביל לצמצום היקפי הפעילות של הרשת, שהחליטה בעקבות כך להוציא חלק מעובדיה לחופשה כפויה.

 

ברקע הדברים האלו - דרישתו של אביגדור קפלן, מנכ"ל אלון רבוע כחול, מפרוביזור לקחת חלק בהזרמת הכספים לעדן טבע מרקט. זאת בניגוד להסכם שנחתם לפני 8 שנים בין דודי ויסמן, שעמד עד לפני כחודשיים בראש הקבוצה, לפרוביזור. בסביבת אלון אמרו כי מדובר בהסכם בלתי סביר המקנה לפרוביזור זכויות ניהול ללא כל מחוייבות לשאת בהזרמת כספים לרשת.

 

פרוביזור מסר בתגובה: “אני מברך על כל מהלך שיכול לעזור לחברה, ולעזור למגה לחזור ולעמוד בהתחייבותיה כלפי החברה. יש בכוונתי לשתף פעולה בכל דבר ועניין”.

 

ממגה נמסר בתגובה: “לאחרונה התגלו חילוקי דעות מסחריים בנוגע לאופן ניהול ופיתוח הרשת בין השותפים. אנו פועלים לפתרון הנושא בהקדם, ואנו עושים כל שניתן כדי שפעילות הרשת תחזור לשגרה בימים הקרובים”.

 

מגה תחתום על הסכם עם ועד העובדים

 

בתוך כך, צפויה מגה לחתום בימים הקרובים על הסכם עם ועד עובדי הרשת, לפיו יוותרו העובדים על שכר בסה”כ של 150 מיליון שקל על פני 5 שנים, תמורת ההבטחה כי הסכום יוחזר להם בחלוקת הדיבדנדים הראשונה שתהיה, ותמורת מינוי נציג מטעמם כמשקיף בדירקטוריון מגה.

היום תתקיים ישיבת מועצה של ועד העובדים הארצי של הרשת, בליווי ירון זליכה המשמש כיועץ הוועד, עם נציגי ההסתדרות. הפגישה נועדה להסביר לחברי הוועד מה כולל ההסכם שעומד להיחתם בשבוע הבא. בראיון ל"כלכליסט" אמר יו"ר ועד העובדים אייל אלי כי מגה מצויה בתזרים מזומנים שלילי ואם העובדים לא יסכימו לקיצוץ לא יהיה להם מקום עבודה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x