$
פרסום ושיווק

הפחתת הקרינה בגבעתיים גרמה לשיבושים בקליטת שידורי עידן פלוס בגוש דן

במשרד להגנת הסביבה הורו על הפחתת הקרינה באנטנות שממוקמות בגבעת קוזלובסקי בגבעתיים בעקבות תלונות של תושבים. התוצאה: לקוחות עידן פלוס מת"א והסביבה לא יכולים לצפות בטלוויזיה מזה ארבעה ימים

אופיר דור 13:0604.05.15

תושבים רבים באזור המרכז אינם יכולים לצפות בטלוויזיה מזה ארבעה ימים, זאת בשל שיבושים חריפים בקליטת שידורי עידן פלוס שנמשכים מאז יום חמישי בשבוע שעבר. השיבושים פוגעים בקליטת השידורים בעיקר באזור רמת גן וגבעתיים, אך משפיעים גם על הקליטה בערים בני ברק ובצפון תל אביב.

 

הסיבה לשיבושי הקליטה היא הוראה של המשרד להגנת הסביבה לחברת בזק להקטין את עוצמת השידור ממשדר הממוקם באזור גבעת קוזלובסקי בלב גבעתיים, לאור תלונות מצד התושבים ומהרשות המקומית. בזק מפעילה את המשדר עבור הרשות השנייה, המנהלת את מערך עידן פלוס

 

בעקבות תלונות מעיריית גבעתיים ומתושבים ביצע המשרד להגנת הסביבה בדיקות ומצא רמות קרינה גבוהות מהמשדר של עידן פלוס המופעל על ידי בזק. המשרד הוציא צו התראה לבזק, מפעילת האנטנה, שביצעה הפחתה בעוצמת השידור.

 

גבעת קוזלובסקי. רמות קרינה גבוהות גבעת קוזלובסקי. רמות קרינה גבוהות צילום: www.valuecheck.co.il

 

 

מהרשות השנייה נמסר כי "אתר השידור המדובר שבגינו נובעים שיבושי הקליטה הינו אתר בשליטת חברת בזק ואשר בשל דרישות המשרד להגנת הסביבה נדרשו שינויים בתנאי הפעלתו וכתוצאה מהם נגרמים שיבושי הקליטה באזור גבעתיים והסביבה.חברת בזק בתיאום הרשות השנייה פועלת לקבלת תנאי הפעלה טובים יותר לאתר השידור המדובר ועם קבלתם תבוצע לאלתר העבודה הדרושה במקום. הרשות השנייה פועלת ללא לאות ומול כלל הגורמים הרלבנטיים, מרגע היוודע דבר התקלה, על מנת לפתור את השיבושים בהקדם לרווחת הצופים והמשתמשים בשירותי עידן פלוס. אנו מתנצלים בפני הצופים על אי הנוחות הזמנית ומוקד השירות ערוך לתת מענה לפניות פרטניות".

 

על פי הערכות, כ-200 אלף בתי אב מנויים על שידורי עידן פלוס המאפשרים צפייה בשישה ערוצים חינמיים (ערוץ 1, ערוץ 2, ערוץ 10, ערוץ 23, ערוץ 33 וערוץ הכנסת). בנוסף מערך עידן פלוס משרת את שירות הטלוויזיה של סלקום שמאפשר צפייה בערוצים בנוסף לקבלת תכני VOD בתשלום. לסלקום יש כ-30 אלף מנויים לשירות הטלוויזיה. בסלקום ציינו כי הם לא חווים כמות גדולה של פניות מלקוחות בעקבות השיבושים.

 

שר התקשורת הקודם, גלעד ארדן, קידם הצעת חוק משמעותית במסגרתה אמורים היו שידורי עידן פלוס לעבור על גבי האינטרנט, כדי לשפר את הקליטה שלהם. ההצעה עברה בקריאה ראשונה בכנסת, אך אז נתקעה בשל הקדמת הבחירות והעובדה שתיק התקשורת אינו מאויש כבר חצי שנה אלא מוחזק על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו. הצעת החוק אמורה היתה למנוע תקלות מסוג זה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x