$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

מייסד ג'פניקה מוכר את הרשת ב־50 מיליון שקל

ברק אברמוב, בעלי קבוצת לאנדורה שמחזיקה גם במסעדות קינג ג'ורג' ויוגו, ירכוש את 25 הסניפים של רשת המזון האסייתית מאבי ליאני

גלי וולוצקי ואורנה יפת 08:4902.04.15

ברק אברמוב, הזכיין המרכזי ברשת מסעדות הסושי, ג'פניקה, רוכש את הרשת מאבי ליאני ושחר אנושי, שהחזיקו ב־60% ו־40% מהבעלות בהתאמה. אברמוב, בעלי קבוצת לאנדורה שמחזיקה גם ברשתות קינג ג'ורג' ויוגו וחלק מסניפי שיפודי ציפורה, החזיק בעשרה סניפי ג'פניקה בזכיינות, וכעת הוא יהיה הבעלים של כל 25 הסניפים ויהיה בעל הזכות להעניק זכיונות.

 

העסקה אמורה להיחתם בימים הקרובים ותיכנס לתוקף במאי. בהרמת הכוסית לפסח שנערכה לזכייני הרשת השבוע הציג את עצמו אברמוב כבעלים החדש. על פי הערכות בענף, אברמוב רכש את הרשת בכ־50–40 מיליון שקל. חברת היבוא של הרשת, סמוראי, אשר באמצעותה מייבאים את חומרי הגלם לסניפי ג'פניקה, תישאר בבעלות אנושי וליאני. הסכם הרכישה כולל התחייבות ארוכת טווח מאברמוב להמשיך לרכוש את חומרי הגלם מחברת סמוראי. בענף מעריכים כי היקף המכירות של חברת סמוראי לסניפי ג'פניקה עומד על כ־5 מיליון שקל בחודש.

 

אבי ליאני. יישאר עם חברת הייבוא אבי ליאני. יישאר עם חברת הייבוא צילום: אבי ליאני

 

רשת ג'פניקה, שנחשבת למובילה בתחום המסעדות האסייתיות, הוקמה לפני 12 שנה בידי ליאני, וכיום היא מונה 25 סניפים ומגלגלת מחזור מכירות מוערך של 200–250 מיליון שקל בשנה. 20 מהסניפים מופעלים בזכיינות וחמישה בבעלות המייסדים.

 

מקורבים לג'פניקה מעריכים כי ליאני מכר אותה לאברמוב בשל חוסר רצון להמשיך לעסוק בענייני ניהול עובדים ותחזוקת הרשת השוטפת ורצונו להתמקד בעסקי היבוא. "יש הבדל בין אנשי עסקים ובין מסעדנים. אנשי עסקים שנכנסים לתחום הזה בסופו של דבר רואים את האקזיט מול העיניים. מסעדנות היא מקצוע מאוד קשה וההשקעה הנדרשת בהון האנושי בחברה שמחזיקה 25 סניפים היא עצומה", מספר אחד מספקי הרשת על הסיבות שלדעתו הניעו את ליאני ואנושי למכור.

 

"הוא עייף מההתעסקות עם ענייני כוח אדם", מספר גורם אחר מתחום המסעדנות. "וגם נמאס לו להתעסק עם הזכיינים. חברת היבוא יותר משתלמת עבורו מבחינה כלכלית והוא חוסך לעצמו את כאב הראש".

 

לפני כשבוע וחצי נחשף ב"כלכליסט" על מיזוג בין שתי רשתות אסייתיות שפועלות בקניונים - רשת צ'וקה בבעלות ניר מעתוק, שרוכשת את צ'יינה טאון בבעלות יורם לרנר, מוטי יעקובסון ודודי הרמתי תמורת 11 מיליון שקל.

 

שני הצדדים לעסקה לא מסרו תגובה לידיעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x