$
פרסום ושיווק

אלקטרה משקיעה 20 מיליון שקל בחידושים בתחום המזגנים

החברה השיקה שמונה סדרות מזגנים חדשות ו-41 דגמים תחת המותגים אלקטרה ואלקו; כמו כן הודיעה על כניסה לתחומי פעילות נוספים

אורנה יפת 20:0709.03.15

אלקטרה מוצרי צריכה הודיעה היום (ב') על השקה של 8 סדרות מזגנים חדשות ו-41 דגמים תחת המותגים אלקטרה ואלקו. כמו כן הודיעה החברה על כניסה לתחומי פעילות נוספים בהשקעה של 20 מיליון שקל. החברה השקיעה 3.7 מיליון שקל בשדרוג קווי הייצור במפעל המזגנים בראשון לציון במטרה להגדיל את כושר הייצור של המפעל.

 

בין היתר משיקה החברה את סדרת אלקטרה GO אינוורטר, 1 כוח סוס, בתמחור הנמוך ב-10%-15% ממזגני אינוורטר מקבילים; את סדרת אלקטרה פלטינום שעלות ההפעלה של מזגן 1 כ"ס, על פי החברה, עומדת על 1.84 שקל למשך 7 שעות; ואת סדרת אלקטרה סולאר - מזגן אינוורטר היברידי שפועל גם על חשמל וגם על אנרגיה סולארית. שוק המזגנים גלגל כ-1.35 מיליארד שקל ב-2014. לדברי יגיל וויט, מנכ"ל תשלובת המיזוג, בישראל נמכרו 485 אלף מזגנים בשנה החולפת כאשר אחוז החדירה הגיע ל-96%.

 

זאב קלימי זאב קלימי צילום: יוני רייף

 

"מבחינתי אלקטרה מוצרי צריכה היא קודם כל מזגנים ומוצרי חשמל", אמר זאב קלימי מנכל אלקטרה מוצרי צריכה . "יש לנו את אייס אוטו דיפו ורהיטי דובל'ה אבל המיקוד שלנו הוא בתחום מוצרי החשמל והמיזוג".

 

קלימי מונה למנכל אלקטרה צריכה ביוני אשתקד והחל לבצע שינוי ארגוני שכלל פיטורים של 150 איש בכל חטיבות החברה. "אלקטרה הציגה בשנים האחרונות ירידה בתוצאות פעילות הליבה, ושחיקה ברווחים. גם פעילות אלקטרה בר, ברי המים המסוננים, היא פעילות הפסדית".

 

אלקטרה מפעילה את רשתות הקמעונאות שקן אלקטריק ומחסני חשמל וכן את רשת ה DIY אייס. בחודשים האחרונים פעל קלימי לצמצום קלימי 19 סניפים מפסידים במסגרת הרה ארגון את מספר החנויות שעמד על 120 סניפים. בחברה מדווחים על הוצאות של 40 מיליון שקל לצד חיסכון שנתי צפוי של 56 מיליון שקל. "ההוצאות הן על שיפורים במושכר, ובין היתר כי הפרתי חוזים בחלק מהמקרים. הראיה שלי הייתה שבכל מקום שאני צופה להספד יותר גדול מהפעלת החנות מאשר הסגירה שלה - אני סוגר את החנות. החנויות הללו הפסידו כסף כמה שנים".

 

בימים אלה פועלת החברה להקמת מספר אתרי סחר אלקטרונים של מותגי הקבוצה שהראשון שבהם יעלה לאוויר לקראת חודשי הקיץ. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x