$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

עמיר בירם יקים קניון לעיצוב ב־120 מיליון שקל

קבוצת JTLV בראשות עמיר בירם תקים את הקניון יחד עם שוקי שוורץ, מבעלי טולמנ'ס, בסמיכות לסניף איקאה בקריית אתא. תאריך היעד לפתיחה: 2017

אורנה יפת 07:4105.03.15

עמיר בירם ממשיך במסע להקמת קניונים. ל"כלכליסט" נודע כי בירם חבר לשוקי שוורץ, מבעלי רשת הרהיטים טולמנ'ס, והשניים יקימו עם משקיעים נוספים מתחם עיצוב צמוד לסניף איקאה בקריית אתא.

 

 

עוד נודע כי גודלו יהיה כ־20 אלף מ"ר והיזמים ישקיעו בבנייתו 120 מיליון שקל. מקורבים לעסקה מסרו כי הבינוי יחל בעוד כמה חודשים והמתחם צפוי להיפתח לציבור בעוד שנתיים.

 

הבעלות על המתחם תחולק כך שקבוצת JTLV בראשות בירם תחזיק בשליש מהמניות, שוקי שוורץ ומשפחת בליצבלאו (בעלת חברת א. בליצבלאו, העוסקת בתחום המתכת) יחזיקו יחד בשליש מהמתחם, ואורי קרמר, הבעלים של חברת רצף (יבואנית ומשווקת של קרמיקה, ריצוף, כלים סניטריים וריהוט לאמבטיה), יחזיק בשליש נוסף. שוורץ, לשעבר כדורסלן מכבי תל אביב ונבחרת ישראל, מחזיק כיום ב־50% מהבעלות על רשת טולמנ'ס וגם מנהל אותה. ביתרת המניות בטולמנ'ס מחזיקים באופן שווה צביקה גיור, הבעלים של חברת ניופאן, רואה החשבון יצחק סוארי והפרסומאי יורם באומן.

 

שוקי שוורץ.  לשעבר כדורסלן מכבי תל אביב ונבחרת ישראל, מחזיק כיום ב־50% מהבעלות על רשת טולמנ'ס וגם מנהל אותה שוקי שוורץ. לשעבר כדורסלן מכבי תל אביב ונבחרת ישראל, מחזיק כיום ב־50% מהבעלות על רשת טולמנ'ס וגם מנהל אותה

 

מדובר בפעם הראשונה שבה בירם מקים מתחם שהקונספט שלו הוא עיצוב הבית. עד כה התמקדה קבוצת המשקיעים בראשותו ברכישה והקמה של קניונים ומרכזי מסחר שכללו חנויות אופנה, מזון ועסקים נותני שירות. כעת החבירה לשוורץ, שעומד בראש חברת הרהיטים, מאפשרת לבירם להתפתח לקונספט שהקבוצה לא עסקה בו עד כה.

 

את המרכז יעצב האדריכל אבנר שר, והוא יכלול חנויות מתחומי הריהוט ופתרונות העיצוב לבית. בין חנויות העוגן במתחם יהיו סניף של טולמנ'ס ושל חברת רצף, שבבעלות יזמי המתחם. נוסף על כך ייפתחו במקום חנויות עיצוב כמו אלה הפועלות בדיזיין סנטר, חנויות לדלתות, חנויות לתאורה, חנויות למוצרי מטבח ובתי עסק נוספים שמספקים פתרונות ומוצרים לבית.

 

המתחם צמוד לאיקאה ומגרשי החניה שלו משותפים לאלה שלה. איקאה תהיה סוג של מתחרה למתחם של בירם. עם זאת, הקהל שפונה לקנות בחנות השבדית הוא לא זה שמגיע לטולמנ'ס, והמתחם פונה לקהל מבוסס יותר מזה שרוכש באיקאה. העובדה שהמתחם מוקם בסמיכות לחנות שמהווה מוקד משיכה רב של צרכנים עשויה לעזור לו להפוך לגורם דומיננטי בתחום העיצוב באזור הצפון.

 

בארץ פועלים כמה מתחמי עיצוב ולייף סטייל, ובהם דיזיין סנטר בתל אביב, ONE דיזיין סנטר בראשון לציון, הום דיזיין בנתניה ופרויקט סוהו שבבנייה ומוקם במתחם פולג. אלה מרכזים שבתוכם חנויות שפונות לקהל מבוסס וכן לאנשי מקצוע כגון אדריכלים, מעצבי פנים וקהל שוחר עיצוב.

 

קרן JTLV הוקמה בשנת 2011, מנהל אותה בירם, ושותפים בה גם מייסדי בית ההשקעות אקסלנס רוני בירם (אחיו של עמיר בירם) וגיל דויטש, יבואן טויוטה לישראל ג'ורג' חורש ואיש העסקים צביקה בירן, המשמש יו"ר. הקבוצה רכשה בשותפות חברות הביטוח הפניקס ומנורה וקרנות הפנסיה של עמיתים את קניון רננים ברעננה ואת קניון סביונים ביהוד מחברת מליסרון בעסקת ענק שבמסגרתה שילמה כמיליארד שקל עבור שניהם. כפי שנחשף ב"כלכליסט", קבוצתו של בירם רכשה גם את קניון סי מול באשדוד, שהיה בכינוס נכסים, בתמורה ל־180 מיליון שקל, והיא מנהלת משא ומתן לרכישת 20% מקניון רמות בירושלים. ביוני 2014 רכשה הקרן עם אריאל רוטר את מתחם יקב כרמל בראשון לציון ובבעלותה גם מרכז מסחרי בשכונת בורוכוב בגבעתיים ומרכז מסחרי בגן יבנה, שמצוי בבנייה.

 

מהיזמים לא התקבלה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x