$
מדיה

בלעדי לכלכליסט

ההסתדרות מאיימת: "לא נסכים לפינוי מתחמי רשות השידור"

במכתב חריף למפרק רשות השידור דוד האן כותב יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקבי כי הארגון יתנגד לפינוי המתקנים של רשות השידור ללא מציאת מתחמים חלופיים ראויים וחתימה על הסכם שיבטיח את זכויות העובדים

אופיר דור 12:3328.01.15

ההסתדרות מאיימת בנקיטת צעדים ארגוניים בשל מה שהיא מכנה "התנהלות חד צדדית בחוסר תום לב" בהתנהלות מול עובדי רשות השידור. במכתב חריף ששלח אתמול יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקבי לכונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) דוד האן, המשמש כמפרק של רשות השידור, מצהירה ההסתדרות כי תתנגד לפינוי מתחמי רשות השידור ללא מציאת מתחמים חלופיים ראויים וחתימה על הסכם שיבטיח את זכויות העובדים בעת המעבר.

 

"בהסכמות שביננו, נקבע כי לא תהיה כל הרעת תנאים לעובדים, בנוסף הייתה הסכמה כי התנאי לפינוי המתחמים הנו במציאת מתחמים חלופיים ראויים, וחתימה על הסכם קיבוצי מפורט שיבטיח זכויות העובדים בעת המעבר. מיותר לציין כי דברים אלה אינם מוסדרים כלל וכלל", כותב יעקבי להאן.

 

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקבי יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקבי צילום: אביר סולטן

 

המכתב נשלח בעקבות ההודעה שהוציאה רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) בשבוע שעבר על כך שהיא צפויה לפרסם בקרוב מכרז למכירת זכויות הבנייה במתחם רשות השידור הממוקם בדרום הקריה בתל אביב. המתחם משמש כיום את אולפני הרדיו והטלוויזיה של רשות השידור שעדיין לא הוסכם על אתר חלופי שיכן אותם. בין השאר נבחנה העברת האולפנים לבניין הטלוויזיה החינוכית ברמת אביב או למתחם אולפני הרצליה. הכנ"ר מתכוון להשתמש בתמורה ממכירת הקרקע כדי לממן את פרישתם של עובדי הרשות במסגרת התהליך לסגירתה.

 

לדברי יעקבי, "נראה כי בניגוד להסכמות מצד כלל גורמי המדינה אינם מעודדים פרישת עובדים ואף אינם נכנסים למו"מ אלא נוקטים במדיניות של הרדמה מכוונת, ומאידך ובמקביל אצים רצים אותם הגורמים לקבוע עובדות בשטח תוך שהעובדים מקבלים את המידע בדיעבד ומכלי התקשורת. אנו רואים התנהלות זו בחומרה רבה".

 

יעקבי מוסיף כי "לא יהיה מעבר עובדים למתחמים אחרים, אלא במילוי אחר התנאים המצוינים לעיל קרי, מקום חלופי סביר והסכם קיבוצי מפורט אשר יסדיר את זכויות העובדים במעבר ולאחריו".על המכתב מכותבים גם ראש הממשלה בנימין נתניהו (המשמש כשר האוצר ושר התקשורת) והשר גלעד ארדן, הממונה על נושא השידור הציבורי.

 

מתחם דרום הקריה יפונה תמורת 190 מיליון שקל ש-30% מהם יועברו לרשות השידור לטובת מימון הוצאות פרישת העובדים, ו-70% יעברו לרשות מקרקעי ישראל שהיא בעלת הקרקע. כמו כן פרסמה רמ"י כי הוסכם על פינוי בניין רשות השידור ברוממה ירושלים עד לסוף מרץ 2015, בעוד חודשיים, אך טרם נקבעו עלויות הפינוי.

 

הליך מכירת הנדל"ן של רשות השידור הוא חלק מיישום חוק השידור הציבורי שאושר בכנסת בחודש יולי ביוזמת ארדן. עם זאת, חוק השידור הציבורי קובע גם כי לא תהיה פגיעה בזכויות העובדים ברשות השידור עד לסגירתה הסופית שלא תהיה לפני סוף 2015.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x