$
פרסום ושיווק

גולף קונה את אתר האופנה Adika תמורת 40 מיליון שקל

אתר האופנה הצנוע Adika שהקימו דדי שוורצברג ועדי רונן לפני שלוש שנים הפך לתקווה הגדולה של גולף שרוצה לחדור למסחר באינטרנט. מנכ"ל גולף: "בעזרת הרכישה נגיע למכירות של מיליארד שקל ב-4 שנים"

אורנה יפת 18:1414.01.15

קבוצת גולף בדרך לרכוש את אתר האופנה Adika, בבעלות דדי שוורצברג ועדי רונן, תמורת 40 מיליון שקל. גולף תקים חברה שתיקרא On Line Golf, אשר תרכוש 100% מהאחזקות בחברת Adika ותפתח תשתיות אינטרנטיות למותגי קבוצת גולף, במטרה להכנס לתחום הצומח של רכישות באמצעות האינטרנט.

 

Adika נחשב לאתר שופינג האופנה המוביל בישראל. הוא הוקם בינואר 2012 על ידי שוורצברג, אנליסט שמגיע מקרן הגידור ספרה ועדי רונן, דמות מוכרת בתחום האופנה וחברה טובה של הדוגמנית בר רפאלי (שעזרה בקידום האתר על ידי העלאת פוסט בבלוג שלו ותמונות באינסטגרם שלה). שוורצברג הוא מנכ"ל החברה ורונן היא מנהלת הקניינות באתר. רונן ושרווצברג מחזיקים כל אחד ב־33.75% מהמניות, ביחד עם קבוצת משקיעים מתחום הגיימינג און ליין שמחזיקה ב־25% ועוד שני עובדים במטה החברה מחזיקים ביתרת המניות (כ־8%).

 

על רקע זירת האונליין בישראל התפתח האתר במהרה והפך לשחקן מוביל לא רק ברשת, אלא בתחום האופנה בישראל בכלל. לדברי בעלי האתר, הם הצליחו להגיע בשנתיים האחרונות לטראפיק של 25,000 מבקרות יומיות. צפי המכירות של אתר עדיקה לשנת 2015 עומד על 40 מיליון שקל.

 

מימין: דדי שוורצברג ועדי רונן. "קיבלנו פניות רבות מגופים שרצו לרכוש אותנו" מימין: דדי שוורצברג ועדי רונן. "קיבלנו פניות רבות מגופים שרצו לרכוש אותנו"

 

עדיקה מתמחה בבגדי אופנה לנשים באינטרנט. מדי פעם האתר מקים חנויות פופ אפ זמניות. בשנה האחרונה הרחיבה החברה פעילות גם לתחום בגדי הגברים ומידות גדולות לנשים. הצלחתו של האתר נובעת בין היתר מהחיבור לקבוצת המשקיעים מתחום הגיימינג ברשת, וההסתכלות השונה על תחום השיווק והפרסום הדיגיטלי. זאת לצד הניהול והכלים הפיננסיים שמביא שוורצברג מהכרותו עם שוק ההון.

מה דעתך על מניית גולף:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

במסגרת העסקה סוכם כי מייסדי החברה שוורצברג ורונן, כמו גם 80 עובדי אתר האופנה יישארו בחברה. שוורצברג ינהל את חברת גולף און ליין ורונן תשאר לעבוד בעדיקה. לשניים ינתנו אופציות של עד 25% בחברת גולף און ליין על פני שלוש שנים ועל פי רמת הביצועים. בנוסף, תעמיד גולף הלוואת בעלים בסכום של 15 מיליון שקל לגולף און ליין.

 

גולף חוסכת שנתיים בכניסה למסחר ברשת

 

עם הקמת גולף און ליין תפעיל קבוצת גולף את אתר עדיקה ובמקביל תקים אתרי מכירות למותגי גולף שיפעלו בנפרד מעדיקה. מותגי קבוצת גולף כוללים היום את את גולף, גולף אנד קו, אינטימה, פולגת, בלו בירד ומקס מורטי. ברכישת עדיקה למעשה חוסכת גולף תקופת זמן של בין שנה וחצי לשנתיים, שהייתה נדרשת לה להתבססות בתחום האי קומרס. על פי הערכות, תחום האינטרנט יחזיק בין 15%-20% מהמכירות של קבוצת גולף בעתיד.

 

מנכ"ל גולף אלי מיזרוח. "היה חשוב לנו להכנס לתחום הסחר האלקטרוני" מנכ"ל גולף אלי מיזרוח. "היה חשוב לנו להכנס לתחום הסחר האלקטרוני" צילום: אסנת רום סטודיו

 

עם כניסתו לתפקיד הציב אלי מיזרוח, מנכ"ל גולף, במסגרת התוכנית האסטרטגית של הקבוצה יעד של מיליארד שקל מכירות. באמצעות הכניסה לאי קומרס רואים בקבוצה אפשרות להגיע מהר יותר ליעד שהוצב. "עוד מכניסתי לתפקיד הדגשתי שהתחום של אי קומרס חשוב לנו ואנחנו רואים בו חשיבות אסטרטגית", אמר מיזרוח בשיחה עם "כלכליסט". "היה חשוב לנו להכנס לתחום ולבסס עמדת מובילות כמה שיותר מהר. השלמת עסקת הרכישה של עדיקה תאפשר לקבוצת גולף להתקדם אל היעד אותו הצבנו של חציית רף המיליארד שקל מכירות בתוך 4 שנים, ותציב אותנו באופן מיידי כשחקן האופנה מספר 1 בשוק הסחר האלקטרוני בישראל".

 

לדברי מיזרוח, "כיום רוב הרכישות של אופנה למבוגרים וילדים נעשית דרך אתרים בינלאומיים וראינו כמטרה להכנס לתחום הזה. עדיקה מעניינת אותי משתי סיבות: זה מותג אופנה ישראלי שהצליח לבסס עצמו באינטרנט בעשרות מיליוני שקלים ואני מוצא בו יכולות שיווקיות וטכנולוגיות מתקדמות ביותר".

 

"עם מנכ"ל גולף אפשר להניע דברים"

 

שוורצברג סיפר אתמול ל"כלכליסט" כי "בשנים האחרונות בנינו יכולות טכנולוגיות ושיווקיות שהביאו אותנו למובילות בעולם מכירות האופנה ובאינטרנט. בעקבות זאת קיבלנו פניות רבות מגופים מכל הסוגים שרצו לרכוש אותנו - מגופי מדיה ופלטפורמות אינטרנטיות ועד רשתות ריטייל ואופנה בישראל. הסיבה שבחרנו בגולף היא כי אני שותף של אנשים, והבנתי שעם מנכ"ל גולף אפשר להניע דברים. הסיבה השניה היא שהבעלים של כלל תעשיות (בעלת השליטה בגולף - א"י) לן בלווטניק הוא אחד המשקיעים הגדולים בעולם בתחום האי קומרס ואנחנו הולכים להרים ביחד משהו גדול שישלב בין און ליין ואוף ליין. אין לי ספק שהחבירה לקבוצת הקמעונאות המובילה בישראל תייצר את התנאים הטובים ביותר למימוש פוטנציאל הצמיחה". 

 

Adika

תחום פעילות: אתר מכירות אופנה

בעלים: המייסדים עדי רונן ודדי שוורצברג (67%), קבוצה מתחום הגיימינג (25%), ושני עובדים בחברה (8%)

שנת הקמה: 2012

מספר מבקרים ממוצע ביום: 25,000

עוד משהו: שוורצברג עבד בעבר כאנליסט בחברת ספרה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x