• תפריט
מדיה

עובדי ערוץ 10 החליטו: הערב לא יוחשך המסך

ועד העובדים וחברת החדשות החליטו לשבץ לפני כל מקבץ פרסומות סרטון הקורא לראש הממשלה להתערב במשבר; הרשות השנייה עשויה לסיר את חומרי המחאה מכיוון שהחוק אוסר על שימוש במסך לקידום אינטרסים של בעלי מניות או עובדים

אופיר דור 20:1629.12.14

ועד עובדי ערוץ 10 בראשות מתן חודורוב קיים ישיבה ובה הכריע שלא יחשיך הערב (ב') את המסך כפי שקרה אתמול. במקביל, החליטו בערוץ לשבץ בכל מקבץ פרסומות מעתה ועד סוף המשבר סרטון הקורא לראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו להתערב ולהציל את הערוץ. "אתה יודע שערוץ 10 גייס את כל הכספים שהוא חייב למדינה אז למה אנחנו לא מקבלים רישיון להמשיך ולשדר? בעוד יומיים ערוץ 10 ייסגר. הפתרון רק בידים שלך", אומר הסרטון.

 

לוח הזמנים של ערוץ 10 הולך וקצר כאשר ביום רביעי מסתיים הזיכיון שלו ואם לא ימצא עד אז פתרון, הוא עומד בפני סגירה. חודורוב אמר היום ל"כלכליסט" כי "אנחנו מצפים מראש הממשלה לקחת אחריות ולהסדיר את המשך השידורים של ערוץ 10. אנחנו נתכנס הערב לקבל החלטות שיניעו את השמירה על הערוץ".

 

דרישת העובדים היא שמועצת הרשות השנייה תתכנס באופן מיידי כדי לדון ולאשר מתן רישיון קבוע ל-15 שנה נוספות לערוץ 10. אולם ברשות השנייה ממשיכים לדרוש כי ערוץ 10 ישלם תחילה את חוב דמי הזיכיון בגובה 36 מיליון שקל לפני שיתקיים דיון שכזה. כרגע מישור זה הגיע למבוי סתום כך נראה.

 

מימין: יוסי ורשבסקי, מנכ"ל ערוץ 10 ומתן חודורוב, יו"ר ועד העובדים בערוץ. מבקשים מראש הממשלה לקחת אחריות מימין: יוסי ורשבסקי, מנכ"ל ערוץ 10 ומתן חודורוב, יו"ר ועד העובדים בערוץ. מבקשים מראש הממשלה לקחת אחריות צילום: חגי דקל

 

האפשרות השנייה להצלת ערוץ 10 היא לבצע חקיקת בזק שתאפשר הארכת זיכיון לערוץ או הענקת רישיון מותנה במתווה כזה או אחר. מספר חברי כנסת כמו ח"כ איתן כבל, ציפי לבני ויצחק הרצוג הצהירו כי ינסו לקדם חקיקה אולם מדובר במהלך לא פשוט שדורש הסכמה של כל סיעות הכנסת כיוון שהמליאה נמצאת בפגרה. מחר (יום שלישי) הוא היום כמעט אחרון לקדם חקיקה בכנסת.

 

בקרב עובדי ערוץ 10 קיימת התחושה כי המפתחות להצלת הערוץ נמצאות אצל ראש הממשלה בנימין נתניהו, שיוכל, אם ירצה, להנחות את הרשות השנייה להסדיר את הנושא כך שהערוץ ימשיך לשדר. אולם בלשכת נתניהו בינתיים שומרים על שתיקה חרף האש המופנית לכיוונו של ראש הממשלה בהקשר זה.

 

האם הרשות השנייה תפעל במקרה של הקרנת שקופית מחאה?

 

הרשות השנייה עשויה להתערב במקרה של החשכת המסך והקרנת סרטון ושקופית מחאה. החוק קובע כי אסור לעשות שימוש במסך הטלוויזיה המסחרית לצורכי בעלי המניות, ההנהלה והעובדים. כל שידורי ערוץ 10 עוברים דרך מרכז הבקרה של הרשות השנייה, כך שהיא יכולה בלחיצת כפתור להחליף את השקופית המשודרת. ברשות השנייה עדיין לא התקבלה החלטה איך לפעול במקרה של החשכה נוספת.

 

היום הגיעו כמה עשרות מעובדי ערוץ 10 לישיבת ועדת הרדיו של הרשות השנייה. הישיבה הופסקה והעובדים התעמתו עם יו"ר המועצה אווה מדז'יבוז', חלק מחברי המועצה והיועצת המשפטית הילה שמיר, שהיא כרגע הסמכות הבכירה בדרג המקצועי ברשות מאז עזיבתו של המנכ"ל שי באב"ד. העובדים, וביניהם חודורוב וכן אורלי וגיא וטלי בן עובדיה, העורכת הראשית של מהדורת חדשות שישי בערוץ, ניסו לשכנע את אנשי הרשות השנייה להסכים לפשרה במסגרתה החוק ישולם מתוך כספי הערבויות שמופקדים בבנק לאומי, אך ללא הצלחה.

 

הרשות הודיעה אתמול (א') לבנק לאומי על חילוט הערבויות בגובה החוב, כאשר בנק לאומי מחויב להעביר את הכסף בתוך עשרה ימים לרשות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x