$
פרסום ושיווק

ערוץ 10 במו"מ לקבלת אשראי מבנק לאומי לתשלום החוב לרשות השנייה

לדברי המנכ"ל יוסי ורשבסקי, המשקיע שלמה נחמה לא ייכנס עד לסוף החודש לפחות, אז מסתיים זיכיון הערוץ. אולם הערוץ חידש את בקשתו מהרשות השנייה לקבלת רישיון ל-15 שנה נוספות גם ללא משקיע

אופיר דור 14:5821.12.14
ערוץ 10 מנהל משא ומתן לקבלת קו אשראי מבנק לאומי לצורך תשלום חוב דמי הזיכיון לרשות השנייה. כך דיווח היום (א') מנכ"ל הערוץ יוסי ורשבסקי לעובדי הערוץ וחברת החדשות במהלך טקס הדלקת נרות לרגל חנוכה. ביום רביעי בשבוע שעבר הציבה מועצת הרשות השנייה לערוץ 10 דד ליין לפיו עליו לשלם את חוב דמי הזיכיון העומד על 36 מיליון שקל או שערבויותיו יחולטו בתוך עשרה ימים.

ורשבסקי עדכן את העובדים כי המשא ומתן עם המשקיע הפוטנציאלי יו"ר בנק הפועלים לשעבר שלמה נחמה נמשך, אולם נחמה לא ייכנס בוודאות עד לסוף החודש, אז מסתיים הזיכיון של ערוץ 10. למרות זאת, הגיש ערוץ 10 תיקון לבקשת הרישיון הקבוע שהגיש בסוף השנה שעברה לרשות השנייה. כלומר הערוץ מבקש לקבל רישיון ל-15 שנה נוספות גם ללא משקיע חדש. ברשות השנייה הסתייגו עד היום מאפשרות זו.

 

בערוץ 10 מאמינים כי יוכלו לקבל רישיון שיאפשר להם להמשיך לפעול עם יצליחו לשלם את חוב דמי הזיכיון. בערוץ מתבססים על התוצאות הכספיות הטובות בחודשים האחרונים בהם ערוץ 10 הציג רווח תפעולי בעקבות צעדי התייעלות דרמטיים שביצע ורשבסקי והתמקדות בשידורי חדשות ואקטואליה על חשבון בידור וריאליטי.

 

יוסי ורשבסקי יוסי ורשבסקי צילום: מיקי אלון

 

"התוכנית העסקית שלפיה החל ערוץ 10 לפעול בשנה האחרונה, משמשת בסיס כלכלי יציב המאפשר קיום כלל התחייבויותיו של הערוץ על פי תנאי הרישיון החדשים, במקביל ליצירת תוכן איכותי ותחרותי", נמסר מהערוץ.

 

ורשבסקי אמר כי הוא בטוח "שייעשה הכול על ידי כל הגורמים הנוגעים לעניין, כדי להסדיר את חובות הערוץ על מנת לקבל רישיון ולשמר את התחרות בשוק הטלוויזיה לטובת הצופים ולטובת המשק". בערוץ לא מעוניינים בהארכת זיכיון אלא רק ברישיון קבוע ל-15 שנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x