$
פרסום ושיווק

גולן טלקום תובעת את פלאפון על "גבייה לא חוקית של חוב"

גולן טלקום ממשיכה לירות לכל הכיוונים ומגישה תביעה נוספת נגד מתחרה, חודש אחרי שהגישה תביעה נגד סלקום. פלאפון: הם מנסים להתחמק מחוב כלפינו

זוהר שחר לוי 09:0221.12.14
גולן טלקום ממשיכה לירות לכל הכיוונים ומגישה תביעה נוספת נגד מתחרה. חודש לאחר שהחברה הגישה תביעה נגד סלקום בטענה שהיא מנסה לשכנע את לקוחותיה לעבור אליה, תובעת החברה את פלאפון. בהמרצת פתיחה שהגישה גולן לבית משפט השלום בתל אביב היא דורשת לקבוע כי חוב שלה כלפי פלאפון המסתכם ב־640 אלף שקל אינו חוקי ולכן יש לבטלו. פלאפון מצדה מכחישה לחלוטין את טענות גולן וטוענת כי החברה המתחרה "מנסה להתחמק מתשלום החוב".

 

על פי המרצת הפתיחה שהגישה גולן, החוב נוצר במהלך חודש יולי. בין פלאפון וגולן יש הסכם שבמסגרתו אמורה גולן להעביר לפלאפון תשלום עבור כל אחד מלקוחותיה שמתקשרים למספרי טלפון של החברה.

לטענת גולן, ביולי רבים מלקוחותיה התקשרו למספרי טלפון נייחים כדי לקבל שירותי תוכן, אולם לטענת גולן, הם נותבו לכאורה על ידי פלאפון למספרים סלולריים, מה שיצר תשלומים מוגדלים שגולן נדרשה להעביר לה.

 

מיכאל גולן, מנכ"ל גולן טלקום מיכאל גולן, מנכ"ל גולן טלקום צילום: יובל חן

 

לפי באי כוחה של גולן עורכי הדין פטריק בן־זמרה ואסף שיפר, מדובר בחוב שנדרש מהחברה שלא כדין, "שכן חלק מהשיחות נחזות להיות מקושרות לקווים סלולריים, אך אינן כאלה". פגישה משותפת בין הצדדים, שהתקיימה בחודש שעבר בניסיון ליישב את המחלוקות, הסתיימה ללא תוצאות וגולן פנתה לבית המשפט בטענה כי מדובר ב"פעולת מרמה מכוונת". במסגרת הסכסוך אף הגישה גולן תלונה במשטרה נגד פלאפון. כאמור, זו תביעה שנייה שמגישה גולן נגד אחת מחברות הסלולר הגדולות. קדמה לה תביעה נגד סלקום, שבה טענה גולן כי נציגים מטעם חברת הסלולר פונים ללקוחותיה ומציעים להם הטבות ייחודיות כדי שיעברו אליה בניגוד להבהרות משרד התקשורת.

 

פלאפון בתגובה: "גולן מנסה להתחמק מחוב שלה כלפי פלאפון, אשר באופן ברור ועל פי קביעת משרד התקשורת, היא חייבת לשלמו. גולן מעכבת תשלום זה לכל חברות התקשורת וחלק מהן כבר תבעו אותה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x