שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

מרב דוד: מליווי ניסוח חוק המזון בכנסת לניהול הרגולציה בתנובה

דוד נכנסה לתפקיד בתחילת דצמבר, חודש לאחר שפוטרה מתפקיד העוזרת הכלכלית של ח"כ אבישי ברוורמן, יו"ר ועדת הכלכלה. דוד עסקה בניסוח חוק המזון, שיטיל מגבלות על חברות המזון וצפוי להשפיע באופן משמעותי על תנובה

נורית קדוש 09:0015.12.14

תנובה גייסה את מרב דוד לתפקיד מנהלת הרגולציה של תשלובת המזון הגדולה בישראל, חודש וחצי לפני שמגבלות חוק המזון על הספקים הגדולים נכנסות לתוקף. כך נודע ל"כלכליסט". דוד עסקה במהלך השנה החולפת בניסוח חוק המזון במסגרת תפקידה כעוזרת הכלכלית של ח"כ אבישי ברוורמן, יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת.

 

 

בחודש אוקטובר נודע כי דוד קיבלה מתנובה הצעת עבודה וכשבועיים לאחר מכן פיטר אותה ברוורמן. במסגרת תפקידה היתה דוד אחראית בין היתר על ניסוחי החקיקה, ופעלה בצמוד לאנשי רשות ההגבלים העסקיים שהיו מעורבים בקביעת חלק מהמגבלות בחוק. זאת לצד התנהלות עם חברות המזון עצמן, שניסו להשפיע על ועדת הכלכלה לאורך דיוניה בהכנת החוק לקריאות שנייה ושלישית.

 

תפקידה של דוד כיועצת של ברוורמן מהווה את הניסיון המקצועי היחיד שלה בתחום הרגולציה. קודם לכן עבדה דוד כעיתונאית שסיקרה תחומים חברתיים וסביבתיים. דוד שובצה במקום השני במפלגת ארץ חדשה בראשותו של אלדד יניב, שלא עברה את אחוז החסימה בבחירות הקודמות לכנסת. המפלגה חרתה אז על דגלה את המלחמה ביחסי הון־שלטון.

 

תנובה, חברת המזון הגדולה בישראל, הוגדרה במסגרת החוק כ"ספק גדול מאוד", כזה שמכירותיו עולות על מיליארד שקל בשנה. ככזו צפויה החברה להיות אחת המושפעות המרכזיות מהמגבלות בחוק, שנועד להגביר את התחרותיות ולצמצם את השפעת חברות המזון הגדולות על הקמעונאים - וכפועל יוצא על הצרכן הישראלי. במסגרת תפקידה כמנהלת רגולציה בחברה, שחלק מפעילותה הוכרזה כמונופול, צפויה דוד להתנהל מול אותם גורמים ברשות ההגבלים שעמם פעלה לניסוח החוק.

 

מרב דוד (32); תפקיד: מנהלת רגולציה בתנובה; תפקיד אחרון: עוזרת של יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ אבישי ברוורמן מרב דוד (32); תפקיד: מנהלת רגולציה בתנובה; תפקיד אחרון: עוזרת של יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ אבישי ברוורמן

 

מתנובה נמסר כי "מרב דוד החלה לעבוד לפני שבוע כמנהלת הרגולציה של החברה, לאחר שכיהנה עד לפני כחודשיים כיועצת של יו"ר ועדת הכלכלה. כיועצת כלכלית עסקה דוד ברפורמות ובנושאי חקיקה הנוגעים לענפי משק רבים. בין היתר גם סייעה בחקיקת החוק להגברת התחרותיות בענף המזון, חקיקה שהסתיימה לפני תשעה חודשים. דוד תלווה את תנובה בתקופה של שינויים רבים בענף המזון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x