$
מדיה

הרשות השנייה לא מקלה על ערוץ 10: "את השם שלמה נחמה שמענו רק מהעיתונים"

עובדי ערוץ 10 טוענים כי הרשות השנייה עיכבה את תהליך הצלת הערוץ כשנמנעה ממתן הקלות שיאפשרו כניסת המשקיע החדש; בצד הרשות טוענים כי לא ידוע להם על זיכרון דברים עם משקיע שמעוניין להזרים כסף לערוץ: "אם נחמה רציני הוא צריך להצהיר על כוונתו עוד היום"

אופיר דור 12:2404.12.14
"לא קיבלנו מזכר הבנות ממשקיע בערוץ 10, אנחנו לא יודעים על זיכרון דברים שנחתם עם משקיע ואת השם שלמה נחמה שמענו בינתיים רק מהעיתונים", כך מבהירים היום (ה') ברשות השנייה.

 

ברשות מגיבים לטענות מצד ועד עובדי ערוץ 10 בראשות מתן חודורוב על כך שהם מעכבים תהליכים להצלת ערוץ 10 שהזיכיון שלו מסתיים בסוף 2014. העובדים רוצים שהרשות תאשר קבלת רישיון ל-15 שנים נוספות לערוץ, אך ברשות טוענים כי כל עוד המשקיע המיועד, יו"ר בנק הפועלים לשעבר שלמה נחמה, לא מצהיר רשמית על החלטתו להזרים כסף לערוץ לא ניתן לעשות זאת. ברשות ביקשו מערוץ 10 לקבל מכתב הצהרה רשמי מנחמה אך זה עדיין לא התקבל.

 

"כל מה שקיבלנו זה מכתב מעו"ד רם כספי בשם קבוצת המשקיעים המצהיר על כוונה כללית מאוד להשקיע בערוץ, ובודק את עמדנו בנושאים שונים. זה עדיין לא אומר כלום. צריך לזכור כמה שמות של משקיעים פוטנציאליים עברו בערוץ 10 בשנה האחרונה. אם נחמה רציני, ויכול להיות מאוד שהוא רציני, הוא צריך לצאת ולדבר באופן רשמי על החלטתו להיכנס לערוץ כבר היום".

 

משמאל: יו"ר ועד העובדים של ערוץ 10 מתן חודורוב. מוטרד מלוח הזמנים הצפוף משמאל: יו"ר ועד העובדים של ערוץ 10 מתן חודורוב. מוטרד מלוח הזמנים הצפוף צילום: אוראל כהן

 

העובדים כועסים כיוון שבישיבת מועצת הרשות השנייה אמש לא התקבלו החלטות קונקרטיות יותר על הפחתת המחויבויות הרגולטוריות לערוץ 10 בנוגע להשקעה המינימלית בתוכן בשנה. זוהי הדרישה המרכזית של נחמה לכניסה לערוץ.

 

לעומת זאת, בערוץ 10 מתייחסים אל כניסתו של נחמה כעניין כמעט סגור, אם אכן יאושרו ההקלות הרגולטוריות שעל הפרק. היום אחר הצהריים צפויה להתקיים אסיפת עובדים בערוץ במהלכה ידווח המנכ"ל יוסי ורשבסקי על כניסתו הצפוייה של נחמה להשקעה.

 

חודרוב מוטרד מלוח הזמנים הצפוף כיוון שללא רישיון הערוץ ייסגר בעוד פחות מחודש. לדברי חודרוב, ההליכה לבחירות ופיזור הכנסת מסבכת עוד יותר את העניינים מאחר שוועדת כלכלה צריכה לאשר את תיקוני הרגולציה הנדרשים ובשבוע הבא יתקיים דיון אחרון שלה לפני יציאת לפגרת בחירות. דיונים נוספים אפשר יהיה לקבוע רק באופן מיוחד. העובדים בוחנים צעדי מחאה מול הרשות השנייה כדי להאיץ את התהליכים הדרושים לדעתם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x