$
פרסום ושיווק

קבוצת פוקס קיבלה זיכיון לשיווק והפצה של מותג נייקי

הרשת תפתח 10 חנויות חדשות של נייקי עד אפריל 2016. בנוסף, מנהלת החברה מו"מ לרכישת פעילות קיימת של חלק מזכייני נייקי הגדולים הפועלים בישראל

אורנה יפת 12:1430.11.14

מותג אופנה נוסף מתווסף לפורטפוליו המותגים של קבוצת פוקס. קבוצת האופנה, בבעלות הראל ויזל, קיבלה זכיון לשיווק והפצה של מותג הספורט נייקי. ויזל חתם על ההסכם ביום חמישי האחרון במטה האירופאי של חברת נייקי, באמסטרדם.

פוקס תפתח 10 חנויות חדשות של נייקי עד אפריל 2016, כאשר בכל חנות תשקיע הקבוצה כמיליון שקל. בנוסף, מנהלת החברה מו"מ לרכישת פעילות קיימת של חלק מזכייני נייקי הגדולים הפועלים בישראל. כיום יש לנייקי בישראל 4 זכיינים גדולים ועוד מספר מפעילים קטנים שכל אחד מהם מחזיק בחנות מותג אחת. על פי ההערכות, ויזל מנהל מו"מ לרכישת פעילות של חלק מהזכיינים הגדולים בהם חברת ריטיילור בבעלות דובי שניידמן ורוני ורטהיימר, חברת ונדום בבעלות משפחת פולק, קובי סקאל, וקבוצת גוטקס בבעלות ג'ואי שוובל.

 

הראל ויזל הראל ויזל צילום: אוראל כהן

 

המותג נייקי בישראל מונה כיום 28 חנויות שמופעלות על ידי שבעה זכיינים שונים. הזכיון שניתן לפוקס איננו זכיון בלעדי ופוקס מצטרפת ליתר הזכיינים שמפעילים חנויות מותג בארץ. ג'ואי שוובל שמפעיל כיום שתי חנויות בקניון עיר ימים בנתניה ובקניון רחובות, חתום על פתיחה של שתי חנויות נוספות בקניון ארנה בנהריה ובקניון החדש של גינדי בשוק הסיטונאי בתל אביב. שוובל ניסה לרכוש בעבר את הפעילות של חלק מהזכיינים של נייקי בישראל, ללא הצלחה. כפי הנראה, שוובל שמנסה להרחיב את פעילות המותג תחת הקבוצה שבבעלותו, לא צפוי למכור את הזכיון שלו לקבוצת פוקס, מה שאומר שפוקס עשויה לרכוש את הפעילות של אחד משלושת הזכיינים הגדולים הנותרים, במידה והמו"מ מולם יצלח.

 

על פי הערכות, פוקס תפתח או תקנה בתוך חמש שנים 30 חנויות מותג בישראל. החברה מדווחת כי במהלך חמש השנים הקרובות היא תשקיע 30 מיליון שקל בעיסקת נייקי. סכום זה יכלול השקעה בפיתוח החנויות החדשות ורכישת פעילות קיימת של זכיינים.

 

הזכיון ניתן לפוקס למשך שבע שנים, כאשר עבור כל חנות שתפתח החברה תינתן תקופת זיכיון של עד שבע שנים החל ממועד אישור פתיחתה על ידי נייקי העולמית. נייקי סיימה את שנת 2013 עם מחזור מכירות של 29 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x