$
פרסום ושיווק

ערוץ 10 מוכר את רכביו; העובדים מקבלים רכבים שכורים

הערוץ מוכר את 50 הרכבים שבבעלותו כחלק מצעדי ההתייעלות הדרמטיים שמוביל המנכ"ל יוסי ורשבסקי, שכוללים גם פיטורים וקיצוץ חד בשכר

אופיר דור 17:0825.11.14

ערוץ 10 מוכר את צי הרכבים של עובדיו ועובדי חברת החדשות. מדובר בכ-50 רכבים שימכרו כחלק מצעדי התייעלות וחסכון בעלויות שמוביל המנכ"ל יוסי ורשבסקי.  

עובדי הערוץ הזכאים לרכב קיבלו במקום רכב שכור. במקביל בודק הערוץ מעבר למודל של ליסינג, שייצא לפועל אם ערוץ 10 ישרוד את סיום הזיכיון שלו ב-2014 ויקבל רישיון להמשך פעילות.

 

ורשבסקי מוביל תוכנית התייעלות דרמטית בחודשים האחרונים. במסגרתה פוטרו 20 עובדים מהערוץ, קוצץ השכר של עובדים המשתכרים מעל 10,000 שקל, נפתחו חוזים עם מפיקים ופונו משרדי אתר נענע10 שעבר למשרדי הערוץ. גם בחברת החדשות קוצץ השימוש במוניות, בחדרי עריכה ובעובדים פרילנסרים.

 

ערוץ 10 פועל במציאות כלכלית קשה מאוד מאז עזיבתו הפתאומית של רון לאודר, הפטרון העיקרי שלו בסוף 2013. הערוץ צריך להתקיים מתזרים המזומנים שלו בלבד לאחר שלראשונה בתולדותיו אף בעל מניות אינו מזרים אליו כספים באופן קבוע.

 

בפגישות עם משקיעים פוטנציאליים, הציג הערוץ מעבר מהפסד של מיליוני שקלים בחודש ל-EBITDA (רווח תפעולי תזרימי) של 1-2 מיליון שקל בספטמבר-אוקטובר.

 

ככל שעובר הזמן גוברות הערכות בשוק התקשורת כי אין ברירה אלא לסייע לערוץ לשרוד, למרות מצבו הפיננסי הקשה. זאת כיוון שלאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הקפיא את תוכנית פיצול ערוץ 2, אף אחד לא רוצה להישאר עם שחקן אחד וחברת חדשות מסחרית אחת.

 

ההכרעה האם לתת לערוץ 10 רישיון צריכה להתקבל עד ה-31 בדצמבר, המועד שבו מסתיים הזיכיון והוא אמור לסיים את שידוריו.

 

יוסי ורשבסקי יוסי ורשבסקי צילום: נועם מושקוביץ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x