$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

מנהלי מחסני חשמל יקבלו את הניהול גם על שקם אלקטריק

בנוסף, ישאו השניים באחריות גם לניהול של מחלקות החשמל ברשת ה-DIY, אייס. המנכ"ל הנוכחי של שקם אלקטריק, מאיר סהר, יודיע על פרישה מאלקטרה

אורנה יפת 16:5716.11.14

נמשכים השינויים הארגוניים ביבואנית מוצרי החשמל, אלקטרה מוצרי צריכה. ל"כלכליסט" נודע כי שמואל מנדזיצקי ויורם בדש, המנהלים את רשת מחסני חשמל, ינהלו בקרוב גם את רשת שקם אלקטריק.

 

בנוסף, ישאו השניים באחריות גם לניהול של מחלקות החשמל ברשת ה-DIY, אייס. זאת במסגרת איחוד המטות שעושה המנכ"ל החדש של אלקטרה, זאב קלימי, בניסיון להתייעל ולחסוך בהוצאות.

 

לא מן הנמנע כי בטווח הארוך, תחליט החברה למזג את שקם אלקטריק אל תוך מחסני חשמל שהיא הרשת המוזלת יותר מבין השתיים. 

 

גם כאשר רכשה בעבר את סנסור, מיזגה אותה אלקטרה אל תוך שקם אלקטריק וכך עשתה גם מיניליין עם המותג בסט ביי שמוזג לתוך ביג בוקס. 

 

המגמה בענף היא לכנס מותגים לנוכח ההפסדים של רשתות קמעונאות החשמל. אלקטרה מוצרי צריכה מציגה הפסדים מתמשכים ואת המחצית הראשונה של 2014 היא סיימה בהפסד של 5.2 מיליון שקל. החברה סובלת כמו יתר יבואניות וקמעונאיות מוצרי החשמל מהתחרות בענף, והאטה כללית בצריכה, שמובילה לשחיקה ברווחיות.

  

רשת מחסני חשמל (ארכיון) רשת מחסני חשמל (ארכיון) צילום: יריב כץ

 

מאיר סהר צפוי לפרוש

 

במסגרת העברת הניהול של שקם למנדזיצקי ובדש, צפוי מאיר סהר, המנכ"ל הנוכחי של שקם אלקטריק, להודיע על עזיבה. סהר נחשב לאחד הבכירים החזקים והאהודים בענף החשמל, שבו הוא פועל זה 21 שנה, ופרישתו תתווסף לפרישת בכירים נוספים בחודשים האחרונים בהם המנכ"ל לשעבר יקי ודמני, סמנכ"ל שירות לקוחות וממלא מקום מנכ"ל איל קרמר, מנכ"ל אייס לשעבר חיים אהרון, סמנכ"ל פיתוח עסקי ומנהל הפעילות של אמ"צ בחו"ל רונן גולדשטיין, סמנכ"ל כלכלה ובקרה נגה שומר, היועצת המשפטית דפנה שמיר, סמנכ"ל מערכות מידע יגאל פרייז, ומנהלת פעילות המים דפנה נעים שאול.

 

העברת המושכות על שקם אלקטריק למנדזיצקי ובדש, מי שייסדו בעבר את מחסני חשמל, עשויה לחולל לא מעט מהומות. השניים נחשבים למנהלים קשיחים אך בענף החשמל טוענים כי הם מושכים את הקמעונאיות למלחמת מחירים אגרסיבית עוד יותר ופוגעים בכל השחקנים בענף, בשל העובדה שהאסטרטגיה שמנחה אותם היא מחיר נמוך בלבד.

 

בנוסף, מחסני חשמל נמצאת בסכסוך מסחרי שהולך ומחריף עם מינליין, יבואנית סמסונג. כפי שנחשף ב"כלכליסט" מנהלי רשת מחסני חשמל רוכשים את מוצרי סמסונג מיבואן מקביל בשוק הפלסטיני, במחיר מוזל, ולא רוכשים אותם ממינליין. על רקע זאת, הפסיקה מיניליין לרכוש עבור אלמ את מזגני אלקטרה וגם ברשת ביג בוקס שבבעלות מיניליין לא נמכר המותג.

 

כעת נודע כי הנתק בין מחסני חשמל למיניליין התעצם עוד יותר והאחרונה צמצמה כמעט לחלוטין את הרכישות שביצעה מאלקטרה של מכונות גילוח פיליפס עבור חנות א.ל.מ בדיוטי פרי. בחנות זו נרשמות מכירות גבוהות של מכונות הגילוח של פיליפס. כיום מתקיימים יחסים מסחריים בין שקם לאקטריק למיניליין, אך במיניליין לא מוציאים מכלל אפשרות הדרדרות גם עם שקם, לנוכח העובדה שהניהול עליה יעבור כעת למנהלים של מחסני חשמל.

 

מאלקטרה מוצרי צריכה נמסר: בימים אלה נבחנות מספר אפשרויות לשינוי במבנה הארגוני של החברה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x