• תפריט
פרסום ושיווק

"ניסיונות התערבות פוליטית בתחנת הרדיו קול ברמה"

מנכ"ל הרשות השנייה פנה למנכ"ל תחנת הרדיו החרדית וביקש שידווח לו על כל התערבות בהתנהלות התחנה. זאת בעקבות מידע שהגיע אליו על ניסיונות השפעה על השידורים של גורמים בש"ס

אופיר דור 08:5503.11.14

אחרי שבעבר נלחמה הרשות השנייה בהגבלות שהטילה תחנת הרדיו החרדית קול ברמה על השמעת נשים, שוב נאלצת הרשות להתערב בנעשה בתחנה ולהזהיר מפני התערבות פוליטית מצד ש"ס בשידורים. לידי "כלכליסט" הגיע מכתב ששלח בשבוע שעבר מנכ"ל הרשות שי באב"ד למנכ"ל קול ברמה אריאל דרעי, ובו הוא דורש ממנו לעדכן על כל ניסיון להתערבות פוליטית בתוכני התחנה.

 

"לצערי, בימים האחרונים נחשפנו לדיווחים בתקשורת על ניסיונות להתערבות בהתנהלות התחנה ובתכנים המשודרים על ידה", כותב באב"ד. "חוק הרשות השנייה אוסר באופן מפורש שידור תעמולה מפלגתית בתחנות הרדיו האזוריות. לאור האמור אבקשך לעדכן אותי באופן מיידי על כל ניסיון להתערבות פסולה מסוג זה, אשר ככל שהיא קיימת תטופל על ידינו בחומרה, בהיותה, בין היתר, עבירה פלילית".

 

אלי ישי אלי ישי צילום: מיקי אלון

 

מכתבו של באב"ד מגיע בעקבות לחצים מצד גורמים הקשורים לש"ס, שמופעלים לאחרונה על התחנה לשנות את התכנים המשודרים בה. לחצים אלו הגיעו לשיאם לפני שבוע וחצי, בנאום של נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס הרב שלום כהן, בעצרת לזכרו של הרב עובדיה יוסף, שבו הוא קרא שלא להאזין לתחנה. "הרדיו הזה מקלקל אותנו", קרא הרב כהן. הרב יצחק יוסף, בנו של הרב עובדיה, שישב בסמוך על הבמה, אמר גם הוא כי יש להימנע מלהאזין לתחנה. קול ברמה קטעה את השידור החי של נאום הרב כהן בעקבות הדברים החריפים.

 

מאחורי הקלעים דרשו גורמים בש"ס למנות ועדת רבנים רוחנית לתחנה שתפקח על אופי התכנים שמשודרים ברדיו. אולם במכתבו כותב באב"ד למנכ"ל דרעי כי "אנו שוקלים להמליץ למועצת הרשות השנייה לבטל את ההוראות לזיכיון בכל הנוגע להקמת ועדת פיקוח רבנית־תקשורתית. אין מקום לכך שמנכ"ל ועורך תוכניות של תחנת רדיו כלשהיא יידרש לפעול על פי הנחיות גורמים חיצוניים לתחנה". לדברי גורמים ברשות השנייה, "תחנת קול ברמה אמנם פונה לציבור החרדי־ספרדי, אך בש"ס צריכים להבין שלא מדובר בתחנה מפלגתית שלהם בשום אופן".

 

נאומו של הרב שלום כהן נגד קול ברמה חשף את מאבקי הכוחות והפילוג בתוך תנועת ש"ס בין מחנה אריה דרעי למחנה אלי ישי. מול כהן התייצב הרב הראשי הספרדי של ירושלים שלמה עמאר, הנחשב מקורב לישי, שיצא להגנת קול ברמה. בנוסף, לאחר דבריו החריפים של כהן המשיכו חברי כנסת מש"ס להתראיין לתחנה. בעולם החרדי מספרים כי המתח בין מחנה דרעי לקול ברמה החל לאחר פטירת הרב עובדיה והתגבר עם כניסת המנכ"ל אריאל דרעי בחודש יולי השנה, שהוביל קו של עצמאות עיתונאית ולא הסכים לקבל תכתיבים מש"ס. בנוסף, קול ברמה הואשמה כמי שמפגינה תמיכה כלפי יריבו המר של אריה דרעי – אלי ישי. זו הסיבה שבשנה האחרונה פעלו גורמים בש"ס לחזק את התחנה המתחרה רדיו קול חי, שנחשבה כמזוהה עם מפלגת דגל התורה ועם הציבור החרדי־אשכנזי. בחודש ספטמבר הודיע אבי מימרן, מנהל התוכניות והחדשות בקול ברמה, הנחשב לכוכב גדול בתחנה ולמקורב של אריה דרעי, כי הוא חוצה את הקווים ועובר לקול חי. בינתיים הניסיון להחליש את קול ברמה לא ממש הצליח, והיא עדיין נחשבת לתחנה בעלת מספר המאזינים הרב ביותר במגזר החרדי.

 

בש"ס ובקול ברמה סירבו להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x