$
פרסום ושיווק

בקשה לייצוגית נגד מי עדן: העלתה את המחיר באופן לא חוקי

בבקשה נטען כי במהלך 2013 העלתה מי עדן את המחירים בדרך שתקשה על הלקוחות להבחין בכך. עלות הפגיעה הכלכלית, נטען, מוערכת ב־250 שקל ללקוח

זוהר שחר לוי 08:3330.09.14

בבקשה לתביעה ייצוגית שהוגשה אתמול נגד חברת מי עדן נטען כי היא הטעתה בשיטתיות מאות אלפי לקוחות תוך "ניפוח" חיובים בהיקף מצטבר של 60 מיליון שקל, באמצעות שלוש העלאות מחיר לא חוקיות בתוך פחות משנה. 

 

 

בבקשה, שהוגשה לבית המשפט המחוזי מרכז, נטען באמצעות עורכי הדין אופיר צברי ונתי לב ממשרד צברי יובל ושות' כי במהלך 2013 העלתה מי עדן את המחירים בדרך שתקשה על הלקוחות להבחין בכך.

 

לפי הבקשה, מי עדן העלתה את המחיר שהיא גובה מקבוצת לקוחותיה עבור כדי מים תוך משלוח הודעות מטעות בעניין העדכון ו/או מבלי לשלוח הודעות כלל, באופן שגרם לכך שמי עדן חייבה, ועודנה ומחייבת, את קבוצת לקוחותיה בסכומים גבוהים משמעותית מאלו שהוסכמו. בכך, נטען, היא ביצעה גביית יתר בלתי חוקית בהטעיה של לקוחותיה, הפרת החוזה עמם, הפרת חובות הקבועות בחוק ותוך עשיית עושר על חשבון לקוחותיה: "מי עדן פעלה בצורה קלוקלת זו לא פעם אחת ולא פעמיים, כי אם שלוש פעמים שונות ונפרדות - באופן המלמד כי מדובר, ככל הנראה, בפעולה מכוונת ושיטתית להוצאת כספים מלקוחותיה, מתוך תקווה שהם 'לא ישימו לב' לכך", לשון הבקשה.

 

עלות הפגיעה הכלכלית, כך נטען, מוערכת ב־250 שקל ללקוח, ובהתאם, אישור תביעה ייצוגית יאפשר לפצות מאות אלפי לקוחות באמצעות הליך משפטי מרכזי אחד.

 

ממי עדן נמסר בתגובה: "התביעה נתקבלה בחברתנו רק היום, תגובת מי עדן תימסר לאחר שנלמד אותה".

 

מי עדן מי עדן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x