שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

אני מבטיח לך שזו הבקשה האחרונה

הרגולטורים שידונו בבקשת ערוץ 10 להארכת זיכיונו מחויבים לקבל הסבר למה הפעם הסוף יהיה אחר

אופיר דור 08:3326.08.14

במה שנראה כמו חלק משידור מחזורי, בערוץ 10 שוב מבקשים הזדמנות נוספת מהמדינה. קברניטי הערוץ מבטיחים כי זו תהיה הפעם האחרונה שהם מידפקים על דלתות הרגולטורים וחברי הכנסת ומבקשים שינוי חקיקה. הדרישה המרכזית של הערוץ היא הארכת זיכיון עד לסוף 2015, כלומר בכמעט שנה.

 

לפי החוק, ערוץ 10 צריך לעבור לשדר ברישיון ל־15 שנה החל מסוף 2014, אולם במצב הנוכחי, כשאין מאחוריו בעל מניות תומך, הוא אינו יכול לגייס את המימון הנדרש למהלך זה, ולכן זקוק לארכה. מאז שחזר לערוץ לפני חודש, המנכ"ל יוסי ורשבסקי מקדם תוכנית התייעלות מסיבית, שכוללת קיצוצי שכר ופיטורים. במקביל ורשבסקי מוביל שינוי כיוון תוכני, שבמסגרתו יתמקד הערוץ באקטואליה ותחקירים ופחות בבידור ובריאליטי. שני הצעדים, מאמינים בערוץ, יהפכו אותו למאוזן תקציבית ויסייעו להכניס משקיע חדש. רק תנו לנו צ'אנס, הם זועקים, אחד אחרון ודי.

 

סימנו את האיש הרע

 

לערוץ 10 יש לכאורה טיעון מנצח מדוע כדאי למדינה לאשר לו הארכת זיכיון. לתפיסת הערוץ, זכייניות ערוץ 2 קשת ורשת לא יסכימו לצאת לשדר בערוצים נפרדים לפני סוף 2015, ואסור להשאיר מצב של מונופול בשוק הטלוויזיה שבו ערוץ מסחרי אחד עם חברת חדשות אחת.

 

בערוץ 10, כך נראה, גם סימנו כבר את "האיש הרע", מנכ"ל הרשות השנייה שי באב"ד. אנשי הערוץ עדיין לא יוצאים נגדו בגלוי, ובינתיים מסתפקים ביו"ר ועד העובדים מתן חודורוב, שהגדיר השבוע את באב"ד כמי ש"פועל מתוך אובססיה לסגירת ערוץ 10". בתחילת השנה עוד החמיאו בערוץ לבאב"ד שסייע בגישור בין בעלי המניות רון לאודר ויוסי מימן במסגרת המשבר הקודם בערוץ, אך כעת בשל ניסיונו לקדם את יציאת קשת ורשת לערוצים נפרדים הפך אצלם באב"ד לנבל. מנכ"לים קודמים של הרשות הסכימו ללכת מעל ומעבר למען ערוץ 10, רק כדי לא לראות אותו נסגר במשמרת שלהם. לעומתם, באב"ד מנסה ליישם גישה קיצונית ודורש מערוץ 10 לעמוד בהתחייבויותיו, כמו לדוגמה לשלם דמי זיכיון אותם הוא אינו מעביר כבר שנה.

 

הרגולטור לא יוותר

 

באב"ד ושר התקשורת גלעד ארדן אינם מתנגדים באופן מוחלט לדרישה של ערוץ 10 לקבל הארכת זיכיון, אך הם זוכרים היטב שכמעט בכל משבר עד היום הבטיחו בערוץ שזו הפעם האחרונה שבה הם מבקשים הקלות או שינוי חקיקה. בנסיבות אלו, הגיוני לנסות לגבש פתרון ארוך טווח בשוק התקשורת. עד שזה יקרה, חובה על הרגולטורים לשאול את ערוץ 10 כמה שאלות קשות, אפילו אם יטענו נגדם שהם פועלים באובססיביות לסגירת ערוץ שמקדם את הפלורליזציה על המסך. לפני כל החלטה על הארכת זיכיון, קברניטי ערוץ 10 יהיו חייבים להסביר ולנמק מתי הם מתכוונים להחזיר את החובות שצברו, מה מבטיח שבשנה הבאה הם באמת ימצאו משקיע אחרי שעד כה נכשלו במשימה, והאם באמת יש היתכנות לערוץ חדשות כאשר ברקע ניצב תאגיד השידור הציבורי שיוקם בשנה הבאה וצפוי להתמקד גם הוא באקטואליה.

 

גלעד ארדן שר התקשורת גלעד ארדן שר התקשורת צילום: נמרוד גליקמן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x