שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

בדרך לפיצול ערוץ 2: קשת ורשת קיבלו אישור להוסיף את הלוגו לשידורים

מנכ"ל הרשות השנייה שי באב"ד אישר לשתי הזכייניות לשלב את הלוגו העצמאי בנוסף ללוגו ערוץ 2. הוספת הלוגו היא שלב נוסף בניסיון לחזק את המותגים הנפרדים של קשת ורשת לקראת המעבר שלהם לשדר בערוצים נפרדים בשנה הבאה

אופיר דור 14:0218.08.14

מנכ"ל הרשות השנייה שי באב"ד אישר באופן רשמי בסוף השבוע האחרון לזכייניות ערוץ 2 קשת ורשת להוסיף את הלוגו שלהן לשידורים, כך נודע ל"כלכליסט". באב"ד נענה בכך לבקשת קשת שהחלה לפני מספר שבועות לשלב את הלוגו שלה בחלק מהתוכניות בנוסף ללוגו של ערוץ 2.  

קשת הודיעה בתחילת החודש רשמית כי היא מעוניינת לעבור ולשדר בערוץ עצמאי של שבעה ימים בשבוע החל מסוף 2015, ולא להמשיך בשותפות בערוץ 2 עם רשת. כהכנה ליציאה לשידור בערוץ עצמאי ובניסיון לחזק את המותג העצמאי שלה, החלה קשת לשלב את הלוגו שלה בתוכניות דגל כמו "האח הגדול" ו"הפרלמנט". קשת עשתה זאת מבלי לקבל את אישור הרשות השנייה ובניגוד לכללים, אך כעת קיבלה אישור רטרואקטיבי מבאב"ד.

 

רשת מתנגדת ליציאה לערוץ עצמאי בן שבעה ימים כבר ב-2015 וטוענת כי לא תוכל לעמוד בעלויות המעבר בשלב זה. אולם לא מן הנמנע כי גם היא תחל לשלב כעת את הלוגו שלה בחלק מתוכניות הדגל. באב"ד תומך ביציאת קשת ורשת לערוצים נפרדים כבר בשנה הבאה ואף מקדם הצעת חוק שתחייב אותן בכך, מתוח חשש שערוץ 10 ייסגר ויישאר בישראל רק ערוץ מסחרי אחד.

 

באופן יוצא דופן הופיע ביום חמישי האחרון לזמן קצר הלוגו של קשת במהלך שידור התוכנית "מהדורה ראשונה" של חברת החדשות של ערוץ 2. היתה זו ככל הידוע הפעם הראשונה שהלוגו של הזכיינית הופיע בתוכנית של חברת החדשות, שהינה מיזם בבעלות משותפת של קשת ורשת.

 

שי באבד מנכ"ל הרשות השנייה שי באבד מנכ"ל הרשות השנייה צילום: PORT2PORT

הנושא של חברות החדשות הפך לרגיש במיוחד כיוון שבמקרה של פירוק ערוץ 2 רק אחת משתי הזכייניות תוכל לקבל את הבעלות על חברת חדשות 2, בעוד השנייה תצטרך להקים חברת חדשות חדשה או לקנות את חדשות 10, אם הערוץ לא ישרוד.

 

לא קשת ולא רשת רוצות לוותר על המותג החזק של חדשות 2 וככל הנראה יאלצו ללכת להליך של התמחרות, כשזו שתציע את הסכום הגדול יותר תקנה את חלקה של השנייה בחברה. בשוק התקשורת עלו חשדות כי קשת מנסה לבסס בעלות על חברת החדשות דרך הוספת הלוגו שלה לשידוריה. אולם בקשת הבהירו גם לרשות השנייה וגם לחברת החדשות כי הוספת הלוגו נבעה מטעות אנוש.

 

מקשת נמסר: "מדובר בטעות טכנית שתוקנה דקות ספורות לכך ומיד לאחר מכן הוסרה השקופית".

 

מהרשות השנייה נמסר כי "מבדיקה ראשונית שנערכה ברשות עולה כי מדובר ככל הנראה בטעות אנוש. בימים הקרובים תושלם הבדיקה וינקטו צעדים הדרושים בהתאם לתוצאותיה, על מנת לוודא כי מקרה זה לא ישנה. ההיתר שנתן מנכ"ל הרשות השנייה לזכייניות לשלב בתכניות מטעמן את לוגו הזכיינית אינו חל על תכניות הנעשות במסגרת חברת החדשות".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x