שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

דירקטוריון קשת החליט: עוברים לשדר בערוץ עצמאי החל מ-2015

זכיינית ערוץ 2 לא מתכוונת להמשיך לשדר בערוץ עד 2017 כפי שמאפשר לה החוק; תחויב להשקעה של 200 מיליון שקל. ההחלטה מפעילה לחץ על רשת וערוץ 10

אופיר דור 11:3710.08.14
דירקטוריון זכיינית ערוץ 2 קשת החליט על מעבר לשידור בערוץ עצמאי של שבעה ימים בשבוע החל מאוקטובר 2015. לקשת יש אפשרות להאריך את הזיכיון ולשדר בערוץ 2 במשותף עם רשת עד סוף 2017, אך היא לא מתכוונת לנצל אפשרות זאת ורוצה לצאת לשדר ברישיון כבר החל מסוף 2015.

קשת כבר הודיעה לשר התקשורת גלעד ארדן כי היא מתכוונת לעבור לרישיון בסוף 2015. זכיינית ערוץ 2 תחויב להשקעה של 200 מיליון שקל כדי לעבור לשידור בערוץ נפרד של שבעה ימים בשבוע.

 

אבי ניר, מנכ"ל קשת אבי ניר, מנכ"ל קשת צילום: נועם מושקוביץ

 

החוק הנוכחי כורך את גורלן של קשת ורשת ביחד ומחייב הסכמה הדדית של שתיהן כדי להישאר בערוץ 2 עד 2017 או כדי לצאת לערוצים נפרדים כבר ב-2015. אולם המצב בשוק התקשורת יחייב בכל מקרה שינויים בחקיקה ולכן לא סביר שאם קשת רוצה לצאת לרישיון, המחוקק ימנע ממנה זאת.

 

ההחלטה העקרונית של קשת מפעילה לחץ על שתי זכייניות הטלוויזיה המסחרית האחרות - רשת וערוץ 10. רשת מתנגדת למעבר לרישיון ולערוץ עצמאי כבר ב-2015 וטוענת שלא תוכל לעמוד בהשקעה הדרושה כדי לבצע מהלך כזה. לעומת זאת, ערוץ 10 מבקש לשנות את החוק ולהאריך את הזיכיון שלו כיוון שכרגע אינו יכול לעבור לשדר ברישיון. החלטה של קשת לצאת לרישיון כבר בשנה הבאה, מקטינה את הסיכוי שבמשרד התקשורת יענו לבקשה זאת.

 

ברשות השנייה החלו לגבש כבר בתחילת השנה תזכיר חוק לפיו קשת ורשת ייפרדו מערוץ 2 כבר ב-2015 ויעברו לאפיקים עצמאיים כהכנה לאפשרות שערוץ 10 לא ישרוד. הכוונה היתה להגיש את תזכיר החוק כבר במושב הקיץ של הכנסת שהסתיים בחודש שעבר, אולם בעקבות הלחימה בעזה, נדחתה הגשת תזכיר החוק למושב החורף שיפתח בסוף אוקטובר. במקרה הזה קשת הקדימה את המחוקק והודיעה על מעבר לשבעה ימים באופן עצמאי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x