$
פרסום ושיווק

קיצוץ חד בשכר עובדי ערוץ 10

באסיפת עובדים טעונה הודיע מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי לעובדים על מתווה הקיצוץ בשכר שיספגו כחלק מתוכנית ההבראה

אופיר דור 10:4807.08.14

באסיפת עובדים טעונה שנערכה אתמול (ד') הודיע מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי לעובדים על מתווה הקיצוץ בשכר שיספגו כחלק מתוכנית ההבראה. עובדים בעלי שכר גבוה מ־10,000 שקל יספגו קיצוץ של 10%, עובדים המשתכרים יותר מ־20 אלף שקל יספגו קיצוץ של 20%, ושכרם של עובדים המרוויחים יותר מ־30 אלף שקל יקוצץ בעד 60%. ועד העובדים ממשיך להתנגד לקיצוץ ודורש בתמורה 20% ממניות הערוץ, כך שיהיה שותף להכנסות עתידיות ויוכל למנות דירקטור שישפיע על ניהול הערוץ.

 

ורשבסקי, שהחליף לפני כשבועיים בתפקיד את רפי גינת, הודיע מיד עם כניסתו על צעדי התייעלות חריפים במסגרתם פוטרו 20 עובדי מטה בערוץ והוטל קיצוץ של עד 60% בשכר על עובדי חברת החדשות והערוץ. ההחלטה על הקיצוצים התקבלה באופן חד-צדדי ועוד בטרם החל משא ומתן מול הוועד.

 

יוסי ורשבסקי. הוועד דורש 20% ממניות הערוץ בתמורה יוסי ורשבסקי. הוועד דורש 20% ממניות הערוץ בתמורה צילום: מיקי אלון

 

כמו כן בעקבות הירידה החדה בהכנסות מפרסום הודיעה ההנהלה בימים האחרונים לעובדים כי לא תוכל לשלם להם את דמי ההבראה השנתיים, שאמורים היו להיות משולמים במשכורת יולי. מדובר על תשלום של כמה אלפי שקלים לעובד שניתן לדחות על פי חוק למשך מספר חודשים. הוועד לא התנגד לצעד זה.

 

ערוץ 10 נמצא במצב מורכב מאד כלכלית כאשר כיום אין בעל מניות שתומך בו והוא צריך לפעול מהכנסותיו בלבד. מצב זה יוצר לחץ תזרימי קשה שמקשה על הערוץ לעמוד בכל התחייבויותיו, כמו למשל לתשלום דמי זיכיון לרשות השנייה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x