$
פרסום ושיווק

ועד עובדי ערוץ 10: "לא מסכימים לקיצוצים בשכר"

הוועד דורש כי בתמורה לקיצוץ בשכר עליו הכריז המנכ"ל יוסי ורשבסקי יקבלו העובדים מניות ויוכלו למנות דירקטור מטעמם בערוץ. ערוץ 10: "ענף הטלוויזיה מצוי במשבר חריף. זהו מצב המחייב את הערוץ לעבור תהליך כואב אך הכרחי של קיצוצים"

אופיר דור 17:1505.08.14

ועד עובדי ערוץ 10, בראשות הכתב מתן חודורוב, מסרב להסכים לקיצוצי השכר החדים עליהם הכריז המנכ"ל יוסי ורשבסקי כחלק מתוכנית ההבראה בערוץ. על רקע המשבר בשיחות מול ההנהלה יקיים הוועד מחר (ד') אסיפת עובדים, לפני אסיפה שתקיים הנהלת הערוץ וחברת החדשות.

יוסי ורשבסקי יוסי ורשבסקי צילום: נועם מושקוביץ

 

"בשבועות האחרונים השתדלנו לנהל משא ומתן אינטנסיבי עם ההנהלה ובעלי המניות, בניסיון לגבש תוכנית הבראה אחראית שתוביל לייצוב הערוץ מחד וליצירת אופק כלכלי עבור עובדיו מאידך. בתקופה זו הקפדנו לשמור על שקט תעשייתי מוחלט, על מנת לתמוך בסיקור הלחימה שהתבררה כנקודת השיא המקצועית של עיתונאי חברת החדשות. עכשיו הגיעה העת לדאוג גם לעצמנו", נכתב בהזמנה שהעביר הוועד לעובדי הערוץ.

 

עוד כותב הוועד כי "לצערנו הרב הפערים שהתגלו בהליך ההידברות לכל אורכו עקרוניים ועמוקים. הם אינם מאפשרים לנו, בשלב זה, להסכים לקיצוצים המוצעים או להתייצב מאחוריהם".

 

ורשבסקי, שהחליף לפני כשבועיים בתפקיד את רפי גינת, הודיע מיד עם כניסתו על צעדי התייעלות חריפים במסגרתם פוטרו 20 עובדי מטה בערוץ והוטל קיצוץ של עד 60% בשכר על עובדי חברת החדשות והערוץ. ההחלטה על הקיצוצים התקבלה באופן חד-צדדי ועוד בטרם החל משא ומתן מול הוועד.

 

כמו כן בעקבות הירידה החדה בהכנסות מפרסום הודיעה ההנהלה בימים האחרונים לעובדים כי לא תוכל לשלם להם את דמי ההבראה השנתיים, שאמורים היו להיות משולמים במשכורת יולי. מדובר על תשלום של כמה אלפי שקלים לעובד שניתן לדחות על פי חוק למשך מספר חודשים. הוועד לא התנגד לצעד זה.

 

אחת הדרישות המרכזיות של ועד העובדים במשא ומתן היא לקבל מניות בערוץ בתמורה לקיצוץ בשכר. אולם לדרישה זאת מתנגדים נציגיו של בעל השליטה יוסי מימן. אחזקה במניות תאפשר לעובדים למנות דירקטור מטעמם ולהשפיע על קבלת ההחלטות בערוץ. כמו כן הוועד טוען כי הוויתור על שכר דינו כדין השקעה בערוץ ולכן העובדים צריכים לקבל גם זכויות לרווחים עתידיים בו.

 

ערוץ 10 נמצא במצב מורכב מאד כלכלית כאשר כיום אין בעל מניות שתומך בו והוא צריך לפעול מהכנסותיו בלבד. מצב זה יוצר לחץ תזרימי קשה שמקשה על הערוץ לעמוד בכל התחייבויותיו, כמו למשל לתשלום דמי זיכיון לרשות השנייה.

 

מערוץ 10 נמסר כי "ענף הטלוויזיה כולו מצוי במשבר חריף. זהו מצב המחייב את הערוץ לעבור תהליך כואב אך הכרחי של קיצוצים. תהליך הקיצוץ נעשה וימשיך להיעשות תוך שיתוף פעולה עם העובדים״

 

מוועד העובדים נמסר כי "עובדי ערוץ 10 מאמינים מאוד בחברה, והיו מוכנים כהרגלם לתת שוב כתף תומכת למען ייצובה הפיננסי. עם זאת, כל הפחתה בשכר - ודאי אחרי השיאים שרשמה חברת החדשות במהלך הלחימה - צריכה להיעשות במקביל ליצירת אופק שיטיב עם העובדים בטווח הארוך.

 

"לצערנו, התגלו חילוקי דעות עקרוניים ומשמעותיים במשא-ומתן שקיימנו עם ההנהלה ועם בעלי המניות, כך שאין באפשרותנו לתמוך בתוכנית ההבראה במתכונתה הנוכחית. נשמח להרחיב בנושא אחרי אסיפה שבה נעדכן את העובדים בכל ההתפתחויות בצורה מסודרת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x