$
פרסום ושיווק

"הנהלת רשות השידור מנסה למלט את אנשיה לפני כניסת המפרק"

אגודת העיתונאים בת"א טוענת כי הנהלת הרשות ממנה את מקורביה לתפקידי שטח כדי להגן עליהם לפני כניסת חוק השידור הציבורי לתוקף

אופיר דור 19:5203.08.14

אגודת העיתונאים בתל אביב מזהירה כי הנהלת רשות השידור מנסה לבצע מחטפים לפני כניסת חוק השידור הציבורי החדש לתוקף בימים הקרובים ומינוי מפרק לרשות. 

 

במכתב שהעביר בא כוחה של אגודת העיתונאים עו"ד אילן בומבך אתמול נכתב כי "מרשיי חששו כי הנהלת רשות השידור תבקש, בדרך נלוזה שמאפיינת אותה כבר שנים, לקבוע עובדות בשטח כדי לחזק את מעמדם של 'אנשיה', ובה בעת לסרבל ולהקשות את עבודתו של הכונס הרשמי אשר אמור כבר בימים הקרובים לנהל באופן שוטף את רשות השידור במקום מנכ"ל הרשות". המכתב נשלח ליועצת המשפטית של רשות השידור חנה מצקביץ' והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה אבי ליכט.

 

ברגע שייכנס לתוקף החוק החדש, יהפוך כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) למנהל בפועל של הרשות ויועברו לו הסמכויות של מליאת הרשות, של הוועד המנהל ושל מנכ"ל הרשות. כמו כן, החוק קובע כי עד לסגירת הרשות הסופית לא יוכל הכנ"ר לפטר עובדים כאמצעי התייעלות, אך יוכל לסיים את תפקידם של נושאי משרה בכירים ברשות כמו המנכ"ל ומנהלים הכפופים לו.

 

זליג רבינוביץ' זליג רבינוביץ' צילום: שרל שטרית

 

יו"ר אגודת העיתונאים בתל אביב רותם אברוצקי אמר ל"כלכליסט" כי "הנהלת רשות השידור סיימה את דרכה והועברה באופן חסר תקדים מתפקידה באמצעות חוק שטרם פורסם ברשומות. אנחנו נמצאים בזמן בין המצרים, וברור שלהנהלה הזו אסור לנסות למלט את עצמה ואת אנשיה לתפקידי שטח לפני כניסת המפרק לרשות".

 

במכתב מציינת אגודת העיתונאים כמה דוגמאות אשר לטענתה מייצגות ניסיון לקבוע עובדות בשטח: הדוגמה המרכזית במכתב היא של העורך הראשי של מהדורת מבט מאז 2010, אבי מוסקל, הנחשב לאופוזיציה להנהלת הרשות. במכתב נטען כי בסוף השבוע הופחת מספר מהדורות החדשות שעורך מוסקל בשבוע משלוש לאחת באופן חד־צדדי. מי שמונה במקומו לערוך את שתי המהדורות הנוספות הוא אלון מזר, שלטענת האגודה מקורב להנהלה.

 

כמו כן טוענת האגודה כי מ"מ מנהל חטיבת החדשות בטלוויזיה לשעבר משה נסטלבאום, שפרש לאחרונה מתפקיד זה, הפך לאחרונה למגיש בכיר בטלוויזיה. גורמים ברשות טוענים כי מדובר בתפקיד זמני רק לימי מבצע צוק איתן. האגודה טוענת עוד כי עוזרו הבכיר של מנכ"ל הרשות, זליג רבינוביץ', שתפקידו צפוי להתרוקן מתוכן עם כניסת המפרק, עומד להתמנות למפיק הראשי של התוכנית "יומן" החל בשבוע הבא. רבינוביץ' הכחיש אתמול כי יתמנה למפיק התוכנית.

 

בנוגע למוסקל נמסר מרשות השידור כי "מצבה המידרדר של מהדורת מבט, אשר גרמה לנטישת צופים, הביאה להוספת עורך מקצועי ומוערך, אלון מזר. הרשות מצרה על כך שמוסקל בוחר לחבוש את כובע הנרדף התורן".

 

ח"כ קארין אלהרר, שעמדה בראש הוועדה שאישרה את חוק השידור הציבורי, מסרה כי "גם אם תצליח ההנהלה הנוכחית להימנע מפיטורין בתקופת הפירוק בדרכים פתלתלות, יום התחילה של החוק ישים סוף לסיאוב ויביא לציבור הישראלי שידור ציבורי חדש, נקי ואיכותי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x