$
פרסום ושיווק

ממשיכים לקצץ: ערוץ 10 מוריד את תוכנית התחקירים כלבוטק מהאוויר

ההחלטה מגיעה כחודש לאחר שרפי גינת עזב את תפקידו כמנכ"ל הערוץ. לדבריו, הוא סירב לדרישת ערוץ 10 קיצוץ חד בעלויות ההפקה שלה: "קיבלתי הצעה כספית הפסדית מהערוץ"

אופיר דור 14:0430.07.14
לאחר שסיים את תפקידו כמנכ"ל, ערוץ 10 החליט גם להוריד את התוכנית "כלבוטק" של רפי גינת. שלוש תוכניות של כלבוטק כבר צולמו וישודרו, ומעבר אליהן לא יופקו תוכניות נוספות. ההחלטה מגיעה אף שלאחר ההודעה על עזיבתו של גינת דווקא הדגישו בערוץ כי התוכנית תישאר ותסיים את עונת השידורים.

 

ההחלטה על הורדת התוכנית התקבלה בעקבות פגישה בין מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי לבין גינת. במהלך הפגישה דרש ורשבסקי להוריד את עלויות ההפקה של התוכנית בצורה משמעותית. גינת סירב וטען שהקיצוץ הופך את התוכנית להפסדית.

 

לפי הערכות, עלויות ההפקה של התוכנית כלבוטק עומדות על 300-400 אלף שקל, ובערוץ ביקשו קיצוץ של כ-50% מהעלות. כלבוטק נחשבת לתוכנית יקרה יחסית בהשוואה לתוכניות תחקירים אחרות כמו המקור או פנים אמיתיות של אמנון לוי.

 

מאז חזרתו של ורשבסקי לערוץ 10 הוא מוביל תוכנית קיצוצים דרמטית בערוץ על רקע המצב הפיננסי הקשה שלו. המטרה של ורשבסקי היא להתאים את ההוצאות של הערוץ להכנסותיו, כיוון שאין בעל מניות שיוכל לגשר כרגע על הפער ולהזרים אליו כסף.

 

רפי גינת. "הצעה הפסדית" רפי גינת. "הצעה הפסדית" צילום: יוני המנחם

 

במסגרת תוכנית הקיצוצים פוטרו כ-20 עובדי מטה בערוץ. כמו כן בקרוב צפויים כלל עובדי הערוץ וחברת החדשות לספוג הורדת שכר של עד 60%. אתמול הודיע ערוץ 10 גם על סיום תפקידו של סמנכ"ל המכירות והסחר דן רון.

 

מערוץ 10 נמסר כי, "הערוץ חייב לבצע תפנית במודל הפעילות על מנת להתאים את רמת ההוצאות להכנסות. הערוץ מתנהל ללא בעלי מניות שיכולים להזרים כספים ולכסות על גירעונות. בימים האחרונים מתבצע בערוץ מהלך של קיצוץ עמוק הכולל פיטורי 20% מכוח האדם וקיצוץ משמעותי בשכר עובדי הערוץ. גם עובדי חברת החדשות יידרשו לקיצוצי שכר בתום הלחימה בעזה. במסגרת מהלכי הקיצוצים נדרשות גם חברות ההפקה לקיצוץ בעלויות ההפקה. אנו מצרים על כך שלא הצלחנו להגיע להבנות עם רפי גינת לגבי כלבוטק, ואנחנו בטוחים שיימצא הבית שיוכל להמשיך ולשדר את התוכנית".

 

גינת אמר ל"כלכליסט" כי, "היתה פגישה ביני לבין יוסי ורשבסקי שאמר שהוא רוצה שכלבוטק תמשיך אך נאלץ להתמודד עם בעיות תזרימיות. הוא נתן הצעה כספית שהיתה הפסדית מבחינת המערכת ולא יכולתי להסכים לה בשום אופן. כרגע אני לא מדבר עם גופים אחרים על שידור התוכנית, אבל היא קיימת 37 שנה ואני מאמין שנמצא לה בית".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x