שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בניגוד לעמדת ארדן: אל-ג'זירה ימשיך להיות משודר ב-HOT וב-yes

חברי מועצת הכבלים והלוויין שמעו דיווחים מגורמים משפטיים וחוות דעת מגורמי ביטחון והחליטו כי שידורי הערוץ אינם מהווים משום הסתה

אופיר דור 18:0424.07.14
מועצת הכבלים והלוויין החליטה היום (ה') שלא ליישר קו עם עמדתו של שר התקשורת גלעד ארדן ולא להוריד משידור ב-yes ו-HOT את ערוץ אל-ג'זירה. ארדן העביר באמצע השבוע מכתב למ"מ יו"ר מועצת הכבלים, מימון שמילה, ובו דרישה שהמועצה תוריד את הערוץ הקטארי משידור בישראל בשל האופן בו הוא מסקר את הלחימה במסגרת מבצע צוק איתן.

 

 

 

המועצה החליטה כי התשתית העובדתית אינה מספקת עילה להיענות לבקשת ארדן ולהסיר את הערוץ לאחר שקיימה דיון בו השתתפו נציגי HOT ו-yes ונציגים מטעם הערוץ הקטארי. חברי המועצה שמעו דיווחים מגורמים משפטיים וחוות דעת מגורמי ביטחון והחליטו כי שידורי הערוץ אינם מהווים משום הסתה.

 

גלעד ארדן גלעד ארדן צילום: נמרוד גליקמן

 

 

גם yes וגם HOT התנגדו להורדת הערוץ, כאשר נציגי yes השמיעו דעה נחרצת יותר בנושא זה. עם זאת, המועצה הבהירה כי תמשיך לפקח על השידורים החדשותיים בערוץ הקטארי במיוחד בימים אלו של מבצע "צוק איתן".

 

לטענת ארדן, שכאמור לא התקבלה, "במסגרת הסיקור התקשורתי של לחימה קשה זו, משודרים באין מפריע בערוץ הטלוויזיה הקטארי אל-ג'זירה, הנקלט בשידורי הכבלים והלוויין בישראל, דברי הסתה חמורים ביותר כנגד מדינת ישראל, לצד תמיכה נלהבת בארגון החמאס ובמעשיו הטרוריסטיים".

 

ארדן פרסם את מכתבו למועצת הכבלים והלוויין יום לאחר ששר החוץ אביגדור ליברמן אמר כי הנחה את משרדו לפעול להורדת הערוץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x