שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדיה

משרד התקשורת: שידורי עידן פלוס יועברו גם באתר אינטרנט פתוח

המשרד הגיש תזכיר חוק שיחייב את הרשות השנייה להקים אתר אינטרנט פתוח שדרכו ניתן יהיה לצפות בערוצים 1, 2, 10, 23, 33 ו-99, שכיום ניתנים לצפייה בחינם רק באמצעות ממיר דיגיטלי הנרכש בתשלום

אופיר דור 14:1014.07.14

הרשות השנייה, המפעילה את מערך עידן פלוס החינמי, תחויב להקים אתר אינטרנט פתוח דרכו ניתן יהיה לצפות בשידורים ללא תמורה. זוהי הדרישה העולה מתזכיר חוק שהפיץ משרד התקשורת היום (ב') להערות משרדי הממשלה. התזכיר יצטרך לעבור תהליכי חקיקה בכנסת בטרם ייושם בפועל. כיום ניתן לצפות בשידורי עידן פלוס החינמיים (הכוללים את הערוצים: 1, 2, 10, 23, 33 ו-99) רק באמצעות ממיר דיגיטלי הנרכש בתשלום.

כמו כן, לפי תזכיר החוק יוכלו גורמים מסחריים להשתמש בשידורים הפתוחים ולהפיצם על גבי האינטרנט ללא תמורה. כיום מופצים השידורים דרך האוויר. המטרה בתיקון זה היא לאפשר לחברות כמו סלקום ואחרות שמתכוונות להשיק שירותי טלוויזיה רב-ערוצית דרך האינטרנט לשלב בהם את ערוצי העידן פלוס בקלות רבה יותר.

 

מנכ"ל הרשות השנייה, שי באב"ד מנכ"ל הרשות השנייה, שי באב"ד

 

על מנת לאפשר את העברת השידורים באופן פתוח דרך האינטרנט, מציע משרד התקשורת בתזכיר לפטור את הגורם המפעיל ואת מפיצי המשנה מהסדרת זכויות בשידורים הפתוחים, ובלבד שהפצת השידורים תוגבל לטריטוריית מדינת ישראל בלבד, תיעשה בזמן אמת, ללא קטיעה או עריכה וללא תמורה.

 

עד היום לא הצליחו משרד התקשורת והרשות השנייה להרחיב את מערך עידן פלוס ולהוסיף אליו ערוצים נוספים בשל הקשיים הכלכליים שעמם מתמודד כל הענף. חלק מהערוצים, כמו ערוץ 9, סירבו עד כה לשלם את עלות דמי הפצת השידורים בעידן פלוס, בעוד ערוצים פוטנציאליים אחרים כמו הערוץ הערבי וערוץ 24 נאבקים עם מצב כלכלי לא פשוט. בנוסף משרד התקשורת עדיין לא פרסם מכרזים לערוצים נושאיים שיתווספו למערך.

 

תזכיר החוק קובע כי שר התקשורת ושר האוצר יהיו רשאים לקבוע בתקנות הפחתה של דמי ההפצה בהם מחויבים הערוצים, כך שהמדינה היא שתשלים את הסכום שיופחת. כמו כן התזכיר מקל את האיסור על בעלויות צולבות בין בעלי ערוצי טלוויזיה ומאפשר החזקה של עד ארבעה ערוצים נושאיים בידי גורם אחד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x