שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

גמא ניהול וסליקה: ירידה של 30% בהיקף הקניות בדרום הארץ

היקף הקניות בענף ההלבשה וההנעלה ירד ב-31%. בבתי המרקחת – הירידה היא בשיעור של 25%. בחנויות החשמל והאלקטרוניקה – ירידה של 23%. בחנויות המזון – ירידה של 29% ובמספרות ומעצבי שיער – ירידה של כ-50 אחוז

נורית קדוש ותומר ורון 14:0609.07.14
בשלושת הימים הראשונים לארועים הצבאיים בדרום הארץ חלה ירידה בשיעור של 30% בהיקף הקניות באזור הדרום. כך עולה מנתוני גמא ניהול וסליקה, העוסקת בסליקה מוקדמת של שוברי תשלום בכרטיסי אשראי והמרתם למזומן מיידי לבתי-העסק הקמעונאיים.

 

מהנתונים שנאספו מכ-4,200 בתי-עסק בדרום הארץ עולה כי מספר העיסקאות בכרטיסי אשראי בשלושת הימים הראשונים של המבצע עמד על 353 אלף קניות, לעומת 518 אלף קניות שבוצעו בשלושת הימים שקדמו למתיחות. המחזור הכספי המצרפי כל כלל בתי-העסק ירד מ-171 מיליון שקל ל-120 מיליון בהשוואה בין שתי התקופות.

 

המחזור הכספי המצרפי כל כלל בתי-העסק ירד ל-120 מיליון שקל המחזור הכספי המצרפי כל כלל בתי-העסק ירד ל-120 מיליון שקל צילום: Shutterstock

 

גובה הקנייה הממוצע בכרטיס אשראי עמד בימים שלפני המתיחות על 330 שקל ובימי המתיחות על 340 שקל.

 

בהשוואה בין הענפים עולה כי היקף הקניות בענף ההלבשה וההנעלה ירד ב-31%. בבתי המרקחת – הירידה היא בשיעור של 25%. בחנויות החשמל והאלקטרוניקה – ירידה של 23%. בחנויות המזון – ירידה של 29% ובמספרות ומעצבי שיער – ירידה של כ-50 אחוז.

 

חברת ERN, העוסקת בסליקת תשלומים בצ'קים, מדווחת על ירידה בהיקף עסקאות בצ'קים שנעשו דרכה בימים האחרונים באזור דרום הארץ. החברה מדווחת כי בענף מוצרי החשמל חלה ירידה של כ-30% בהיקף העסקאות בצ'קים בדרום הארץ; בענף ההלבשה וההנעלה חלה ירידה של כ- 25% בהיקף העסקאות; ובענף המזון חלה ירידה של כ-5% בלבד. מחברת ERN נמסר כי תקופה זו בדרך כלל מאופיינת בגידול של כ-5% בהיקף עסקאות הצ'קים, בשל תחילת החופש הגדול. בשאר חלקי הארץ החברה מדווחת כי לא חלה ירידה בהיקף העסקאות בצ'קים בקמעונאות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x