$
פרסום ושיווק

מכה לקופיקס? קופי אקספרס מציעה קפה ב-4 שקלים

חצי שנה לאחר שנפתחה, מורידה קופי אקספרס את המחיר של כוס קפה, שעמד עד כה על 5 שקלים, כמו ברשת המתחרה. מייסד קופיקס, אבי כץ: "מייחס את המהלך שלהם להצלחה שלי"

אורנה יפת 14:0624.06.14
מלחמות הקפה עולות מדרגה. קופי אקספרס שנפתחה לפני חצי שנה, זמן קצר אחרי קופיקס, ופתחה סניף באבן גבירול בקונספט זהה לקופיקס וסניף נוסף במתחם הבורסה ברמת גן, מורידה את מחיר הקפה ל-4 שקלים. יחד עם זאת, קפה סויה שימשיך להימכר ב-5 שקלים. הרשת מוכרת קפה מתוצרת לוואצה.

בעלי הרשת הם טלי חמדי, והאחים אסף ואביב בוכבינדר. לדברי חמדי: "קפה ב-5 שקלים זה יקר". לשאלה מדוע מכרה עד היום ב-5 שקלים אם מדובר במחיר גבוה, ענתה חמדי: "עשינו שקלול וראינו שאפשר להתכווץ עוד קצת במחיר. ההפרש בין 4 ל-5 שקלים הוא 20% וזה יקר. הבנו את זה ואנחנו עושים את זה אחרי שפתחנו שני סניפים בלבד. אבי כץ, הבעלים של קופיקס, אמר שהוא יוריד את מחיר הקפה כאשר יגיע ל-50 סניפים. אנחנו לא מחכים לסניף ה-50".

 

מייסד רשת קופיקס, אבי כץ. "5 שקלים זה מחיר הגון" מייסד רשת קופיקס, אבי כץ. "5 שקלים זה מחיר הגון" צילום: אוראל כהן

 

לדברי חמדי במחיר של 4 שקלים לכוס קפה היא מגיעה לרווחיות של 100% על קפה הפוך. על כוס אספרסו הרווחיות גבוהה יותר כיוון שהוא ללא חלב.

 

טלי חמדי, מבעלי קופי אקספרס: "לא מחכים לסניף ה-50"

 

נכון להיום מונה קופי אקספרס שני סניפים בלבד, אבל על פי הרשת הבעלים "מקווים לפתוח עוד 8 סניפים עד סוף השנה", אך בשלב זה אין לרשת חוזים למיקומים חדשים. חנויות הרשת נפתחו בבעלות שלושת השותפים. בשיחה עם "כלכליסט" מתחה חמדי ביקורת על קופיקס שמעניקה זכיינויות אחרי מספר חודשים בלבד. "קופיקס זה משהו אחר. אבי כץ לא באמת מאמין ברשת. הם נותנים זכיינויות אחרי תקופה קצרה. אנחנו פותחים בבעלות וכרגע כל הפניות שהיו אלינו מאנשים שביקשו זכיון, הכנסנו למגירה והבטחנו להיות בקשר. לפחות עשרה סניפים ראשונים יהיו בבעלותנו".

 

כץ, מייסד קופיקס, לא נשאר חייב. "סבתא שלי לימדה אותי שעם הצלחות לא מתווכחים. קופיקס נכון להבוקר עומדת עם 20 סניפים שמוכרים 50 אלף פריטים ביום. זה לא תקוות, זה לא חלומות, זו מציאות", אמר כץ בציניות על כך שבעלי קופי אקספרס הודיעו כי הם מקווים לפתוח עוד שמונה סניפים. לדבריו, "הסניף הראשון שהעברנו לזכיון הוא באבן גבירול והוא עבר לזכיין שלושה חודשים אחרי שנפתח. אותו זכיין שעובד חצי שנה בסניף בתל אביב חטף השבוע את הזכיון של הסניף בחולון שכבר עובד שלושה חודשים. אז אני מאמין? אני או הזכיין מאמין? כולנו מאמינים".

 

בנושא הורדת מחיר הקפה ל-4 שקלים, אמר כץ: "כמי שהחל את המהפכה, אני מייחס את הורדת המחיר שלהם להצלחה שלי, באופן אישי. יכול להיות שאפשר למכור קפה ב-4 שקלים, אבל אז אני לא אוכל למכור את הטילון או הפוקצ'ה ב-5 שקלים. בחישוב הכולל שלי, 5 שקלים זה מחיר הגון עבור כל המוצרים ואנחנו לא גובים תוספת על חלב סויה. נחכה ונראה אם יש מה ללמוד מהם. אנחנו תמיד שמחים ללמוד. אצלנו הקונספט הוא מחיר אחיד על כל הפריטים בחנות, ולכן אני לא יכול להוריד את מחיר הקפה כי אז אני אצטרך להוריד את המחיר של כל המוצרים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x