$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

בעקבות סטימצקי: גם צומת ספרים תדרוש מהמו"לים הארכת ימי האשראי

אמש דרשה ג. יפית מהמו"לים להאריך את ימי האשראי משוטף 90 לשוטף 120. מנכ"ל צומת ספרים ל"כלכליסט": "הארכת ימי האשראי בהחלט תיטיב גם עם צומת ספרים"

נורית קדוש 12:2023.06.14

בעוד יפית גרינברג (ג. יפית ) מנסה לשכנע מו״לים להם חייבת סטימצקי כ-70 מיליון שקל לקצץ 30 אחוז מהחוב תוך פריסתו ל- 6 חודשים והארכת ימי האשראי משוטף 90 לשוטף 120, נערכת צומת ספרים להשוואת תנאי הסחר.

אבי שומר מנכ"ל צומת ספרים אבי שומר מנכ"ל צומת ספרים צילום: אוראל כהן

 

"נשמח מאוד אם המו"לים ישנו את תנאי האשראי, שכן הארכת ימי האשראי בהחלט תיטיב גם עם צומת ספרים". אמר הבוקר ל"כלכליסט" אבי שומר, מנכ״ל ובעלים צומת ספרים.

 

דרישה של צומת ספרים מהמו"לים להארכת תנאי האשראי בהתאם לדרישת סטימצקי, צפויה לעורר סערה בשוק הספרים, שכן היא מגבירה את הנטל על הוצאות הספרים.

 

״הארכת תנאי האשראי בסטימצקי משוטף 60-90 לשוטף 120, מקנה למעשה לרשת מעין ״הלוואה״ בגובה חודש-חודשיים של מכירות שאין מועד להחזרתה״, טוען גורם בענף. לדבריו, במהלך זה, הרשת שהיתה צריכה כבר לפני כשלושה שבועות לשלם לספקים כ- 20 מיליון שקל ולא עשתה זאת, מותירה סכום זה בידיה ודוחה ב- 30 יום נוספים את העברתו למו״לים.

 

כזכור, כפי שנחשף אתמול ב"כלכליסט", גרינברג הציבה את המו״לים בפני העסקה וכעת עליה לקבל הסכמתם לתספורת בשיעור 30 אחוז מהחובות המוערכים בכ- 70 מליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x