$
פרסום ושיווק

רשת קופיקס נכנסת לראשונה לקניונים

אף שמייסדי קופיקס הצהירו בעבר כי כניסה לקניונים אינה כלכלית, הרשת צפויה לפתוח סניף בקניון הזהב, אחרי שסיכמה על שכר דירה דומה לזה שהיא משלמת ברחובות הערים

אורנה יפת 08:5323.06.14

מייסדי רשת קופיקס אבי כץ וגיל אונגר אמנם הצהירו בעבר כי אין היתכנות כלכלית ממשית לכניסה של הרשת לקניונים לאור מחירי השכירות הגבוהים הנגבים בהם, אך כעת נראה כי הם משנים מדיניות. אחרי שבשבוע שעבר אמר כץ בכנס של המרכז לקידום זכיינות בישראל כי הרשת תפתח בקרוב סניף ראשון בקניון גדול, ל"כלכליסט" נודע כי הסניף ייפתח בתוך שלושה שבועות בקניון הזהב בראשון לציון. אף שמדובר באחד הקניונים הגדולים בישראל, שכר הדירה שצפויה לשלם קופיקס יהיה דומה לשכר הדירה שהיא משלמת עבור חנויות ברחובות הערים וינוע סביב 10,000 שקל לחודש עבור שטח מסחרי של 25 מ"ר. הסניף ימוקם בקומה השלישית של הקניון באגף האופנה החדשה שבו, סמוך למשחקייה שפועלת במקום. כניסתה של קופיקס לקניון הזהב צפויה לפגוע ברשתות בתי הקפה הפועלות בו, ארומה ישראל, ארקפה, קפהקפה, קפה ג'ו, קקאו, CoffeeCo, מאפה נאמן ורולדין.

אבי כץ. "קניונים אחרים דוחים אותנו, אבל גם הם יבינו שאי אפשר לעצור את המהפכה" אבי כץ. "קניונים אחרים דוחים אותנו, אבל גם הם יבינו שאי אפשר לעצור את המהפכה" צילום: אוראל כהן

 

כץ מסר ל"כלכליסט" כי "מבחינת מנכ"ל הקניון גיל גזית מדובר היה בהחלטה לא פשוטה, והדילמה היתה בין הרצון שלו לרצות את עובדי הקניון לבין הרצון לרצות את הלקוחות שלו שהן רשתות בתי הקפה. מהלך כזה יכולנו לעשות רק עם מנכ"ל ותיק וחזק שיודע שאולי בטווח הקצר הוא יעמוד במלחמה מצד הרשתות, אבל בטווח הארוך הוא יזכה לאהדה מצד צרכנים ועובדי הקניון".

 

לדברי כץ, "יש הבדל גדול בין רשת ארומה שלוקחת 200 מ"ר בקניון לבין קופיקס שלוקחת 25 מ"ר בקניון. קניונים נוספים שדיברנו איתם דוחים אותנו, אבל אחרי שהכניסה שלנו לקניון הראשון תוכיח את עצמה, זה יוביל לכך שגם קניונים אחרים יבינו שאי אפשר לעצור את המהפכה".

 

אתמול פתחה קופיקס את הסניף ה־19 והשני במספר בפתח תקווה. לרשת עוד 31 הסכמים חתומים, ועד סוף השנה היא צפויה למנות 50 סניפים. קצב ההתרחבות של הרשת עומד על פתיחה של סניף בשבוע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x