פרסום ושיווק

יעקב הלפרין: "עדשות המשקפיים בעולם יוזלו ב־25%"

חמש יצרניות בינלאומיות גדולות של עדשות משקפיים נקנסו על ידי הממשל הסיני על תיאום מחירים

אורנה יפת 08:5919.06.14

חמש יצרניות בינלאומיות גדולות של עדשות משקפיים נקנסו על ידי הממשל הסיני בגין תיאום מחירים. ג'ונסון אנד ג'ונסון, צייס, ניקון, אסילור ו־BAUSCH + LOMB האמריקאית נקנסו ב־19 מיליון יואן (יותר מ־3 מיליון דולר).

 

העיתון "South China Morning Post" פרסם בסוף מאי ידיעה שלפיה הממשלה הסינית ניהלה חקירה על הנעשה בענף המשקפיים מאז אוגוסט 2013. החשד של הממשלה הסינית הוא שהיצרניות תיאמו מחירים, "הענישו" קמעונאים אשר הורידו מחירים לצרכן בהקטנת הבונוסים ותגמלו מפיצים ומשווקים ששמרו על רמת מחירים קבועה. על פי הדיווח, בדרך זו פעלו היצרניות הגדולות לשימור רמת מחירים גבוהה, בניגוד לחוק.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

"קיבלתי הודעה על המהלך מאחד הספקים שאני רוכש ממנו סחורה ביבוא מקביל", מספר יעקב הלפרין, מנכ"ל ומבעלי רשת אופטיקה הלפרין. "ידעתי שהמחירים עומדים לרדת בעקבות פעילות ממשלת סין נגד הקרטל ונסעתי להונג קונג". לדברי הלפרין, "הצרכנים צריכים לדעת שמחירי העדשות בעולם הופחתו ב־10%–25%, והיבואנים בישראל רוכשים כעת את העדשות במחיר נמוך יותר, שאמור להתגלגל לצרכן".

 

הלפרין, שרוכש חלק נכבד מהסחורה ביבוא מקביל ולא מיבואנים רשמיים, טוען כי בכוונתו להוזיל ב־25% את עדשות המולטיפוקל הפשוטות, שנמכרות כיום ב־1,100 שקל. גם מחירן של עדשות מגע יומיות ברשת, 68 שקל, אמור לרדת ל־59 שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x