$
פרסום ושיווק

האם אלדד קובלנץ יקים את רשות השידור החדשה?

במשרדי התקשורת והאוצר הציעו את התפקיד לרם לנדס, אך הוא סירב. המועמד המוביל הוא קובלנץ

רז שכניק, "ידיעות אחרונות" 11:3910.06.14

המהפכה ברשות השידור נכנסת לפסים מעשיים. ל"ידיעות אחרונות" נודע כי במשרדי התקשורת והאוצר לוחצים על רם לנדס לעמוד בראשות המנהלת, הגוף שיקים את רשות השידור החדשה. לנדס סירב לבקשות שהופנו כלפיו, ולפיכך המועמד המוביל בשלב הזה לעמוד בראשות המנהלת הוא אלדד קובלנץ, כיום מנהל הטלוויזיה החינוכית.

אלדד קובלנץ אלדד קובלנץ צילום: אוראל כהן

 

לנדס עמד בראשות הוועדה שמינה שר התקשורת גלעד ארדן והגישה את הדו"ח לבחינת המתווה לשידור הציבורי העתידי. ההמלצות קבעו כי יש לסגור את רשות השידור הנוכחית ולהקים גוף חדש שיפעיל את ערוץ 1 החדש, ערוץ ילדים חדש, ערוץ ערבי ייעודי ואת תחנות קול ישראל. בנוסף, קבעה הוועדה כי אגרת הטלוויזיה תבוטל החל במרץ 2015.

 

ועדת לנדס המליצה גם כי עבודת ההקמה של רשות השידור החדשה תתחיל עוד בטרם השלמת מהלך החקיקה באמצעות מינהלת הקמה שתיצור את התשתית הדרושה ותגבש מבנה ארגוני מפורט שממנו ייגזר מספר מדויק של העובדים במשדר הציבורי. מי ימנה את האיש שבראשות המנהלת? לפני הוועדה, יהיו זה "השר הממונה, בהסכמת שר האוצר, לתקופה שלא תעלה על שנה."רשות השידור הנוכחית תמשיך לשדר עד למועד הקמת תאגיד השידור הציבורי החדש. ארדן וגם שר האוצר יאיר לפיד מבקשים להניע כעת את הקמת המינהלת ושמו של לנדס מקובל על שניהם. הפניות אליו מטעם גורמים במשרד התקשורת ובאוצר נתקלו בסירוב עד כה, ככל הנראה כי לנדס לא חש בנוח להיות האיש שהמליץ על סגירת הרשות וגם זה שמוביל את המה- לך בפועל.

 

המועמד המועדף כרגע הוא אלדד קובלנץ, שהביא לפריחה של הטלוויזיה החינוכית בשנים האחרונות. קובלנץ היה זה שהקים את גלגל"צ וניהל אותה במשך כ-10 שנים, עד שנת 2005. לאחר מכן שימש כסמנכ"ל פרוגרמינג בערוץ 10, סמנכ"ל לוח ותכנון בזכיינית ערוץ 2 קשת וכן כחבר דירקטוריון בחדשות 2. בהמשך בנה את הקו של תחנת הרדיו האזורית אקו 99.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x