פרסום ושיווק

מכירות טמפו צמחו למרות המשך הירידה במשקאות החריפים

היצרנית הצליחה להגדיל גם את מכירות המשקאות הקלים במהלך הרבעון הראשון חרף הנפילה בענף

נורית קדוש 08:3210.06.14

למרות הירידה החדה במכירות ענף המשקאות ברבעון הראשון של השנה, כפי שבאה לידי ביטוי בדו"חות נילסן, רשמה טמפו עלייה של כמעט 1% במכירותיה בתקופה זו. בסיכום הרבעון הראשון של השנה עלו מכירות טמפו ב־0.92% לעומת הרבעון המקביל, והסתכמו ב־262 מיליון שקל.

 

אף שהחברה־האם של טמפו, טמפו תעשיות המוחזקת בידי ז'ק בר ואמיר בורנשטיין, חדלה להיות ציבורית לפני שנה, היא עדיין מחויבת בדיווח, היות שטרם פרעה את כל איגרות החוב שלה לציבור.

 

בעל השליטה בטמפו ז'ק בר. הרווח התפעולי המשיך להשתפר בעל השליטה בטמפו ז'ק בר. הרווח התפעולי המשיך להשתפר צילום: פאביאן קלדורף

 

עיקר הצמיחה במכירותיה נבע מעלייה של 7.1% במכירות יינות ברקן, שהסתכמו ברבעון ב־53 מיליון שקל, וכן מעלייה של 2.8% במכירות המשקאות הקלים, שהסתכמו ב־115 מיליון שקל ברבעון הראשון. עליות אלה התקזזו באופן חלקי עם ירידה של 4.4% במכירות הבירה והמשקאות החריפים של החברה, שהסתכמו ברבעון החולף ב־93 מיליון שקל. הירידה במכירות האלכוהול נבעה בעיקר מהתייקרות חלק ממשקאות אלה בחודש יולי בשל הרפורמה במיסוי על אלכוהול, שהובילה לירידה בצריכתם.

 

הרווח הגולמי של טמפו היה 106 מיליון שקל ברבעון הראשון לעומת 102 מיליון שקל אשתקד. שיעור הרווח הגולמי מהמכירות עלה אף הוא מ־39% ברבעון הראשון אשתקד ל־41% ברבעון החולף.

 

 

בזכות הפעלת המרכז הלוגיסטי החדש שהקימה החברה בנתניה הציג מגזר המשקאות הקלים זינוק של 105% ברווח התפעולי (לפני הוצאות והכנסות אחרות) ביחס לרבעון המקביל ל־8 מיליון שקל. במגזר היין נרשמה עלייה של 13% ברווח התפעולי ל־13 מיליון שקל. זאת אף שמגזר הבירה והמשקאות החריפים ספג ירידה של 12% בפרמטר זה ל־18.2 מיליון שקל עקב הרפורמה במיסוי על אלכוהול, שהובילה לעליות מחירים. המרכז החדש תרם לעליית הרווח התפעולי ב־12.6% ל־24 מיליון שקל ולעליית הרווח הנקי ב־23.3% ל־13 מיליון שקל.

 

על פי נתוני נילסן, שוק המשקאות הקלים רשם בחודש ינואר ירידה כספית של 0.7%, ללא שינוי במכירות הכמותיות. בפברואר התעצמה הירידה (כמותית וכספית) ל־8.5%, ובמרץ צנחה הקטגוריה ב־16.7% (מכר כספי) לצד ירידה כמותית של 15.3%. בסיכום השליש הראשון של השנה, שנטרל את השפעות עיתוי חג הפסח, התמתנה מגמת הירידה בקטגוריה והסתכמה ב־1.6% (מכר כספי) לצד ירידה של 4.8% במכר הכמותי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x