שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

יו"ר הרשות השנייה ניסה לגייס את תמיכת מועצת הרשות בהדחת המנכ"ל שי באב"ד

אף שרק שר התקשורת מוסמך להדיח את מנכ"ל הרשות השנייה ניסה יו"ר הרשות אילן אבישר ליצור מומנטום להדחתו. גורם במשרד התקשורת: "באב"ד זוכה לגיבוי מלא ולהערכה"

אופיר דור 08:2309.06.14

המתיחות בין יו"ר הרשות השנייה אילן אבישר לבין המנכ"ל שי באב"ד עולה מדרגה. חברי מועצת הרשות סיפרו כי אבישר ניסה לבדוק בשבועות האחרונים אפשרות להדחת המנכ"ל באב"ד. על פי ההערכות, התמיכה במהלך אינה גבוהה, ובכל מקרה שר התקשורת גלעד ארדן הוא הגורם היחיד שמוסמך להחליט על הדחתו של מנכ"ל הרשות השנייה. בכיר במשרד התקשורת אמר ל"כלכליסט" כי "באב"ד זוכה לגיבוי מלא ופועל באופן ראוי ומקצועי. המהלך לקידום החוק להוצאתן של זכייניות ערוץ 2 לשידור בערוצים נפרדים כבר בשנת 2015, במקרה שערוץ 10 ייסגר (מהלך שבאב"ד מנסה לקדם - א"ד), נעשה ביוזמת משרד התקשורת".

 

אילן אבישר אילן אבישר צילום: ישראל הדרי

 

היום: ניסיון גישור

 

היום צפויה להתקיים ישיבת גישור לא פורמלית בין באב"ד לאבישר, שאותה יזמו כמה חברים כדי ללבן את המחלוקות. כמה מהחברים העלו טענות כי באב"ד "לא סופר את המועצה", פועל בפזיזות ומקבל החלטות מבלי לקבל אישור ממנה. מנגד, בהנהלת הרשות טוענים כי היו"ר תוקע החלטות ולא מאפשר לקדם נושאים שעל הפרק. בישיבה היום לא צפוי דיון בהדחת המנכ"ל.

 

המתיחות בין השניים גברה בעקבות תזכיר החוק שמכינה הנהלת הרשות בנושא הוצאת קשת ורשת לשידור בערוצים נפרדים כבר בשנה הבאה במקום ב־2017, כפי שקבוע בחוק הקיים, כהכנה לאפשרות שערוץ 10 לא ימצא משקיע ולא יוכל להמשיך לשדר לאחר סוף השנה. אבישר טען כי באב"ד היה צריך לקבל קודם את אישור המועצה למהלך, שחלק מחברי המועצה העלו חשש שיפגע בסיכויי ערוץ 10 למצוא משקיע.

 

נושא נוסף שניצב במחלוקת בין הצדדים הוא חוות דעת של היועצת המשפטית של הרשות הילה שמיר, ולפיה יש לבטל את האישור שניתן לשלוש תחנות רדיו אזוריות להקים תחנות משנה על ידי פיצול התדרים שלהן. במועצה טוענים כי באב"ד לא קיבל אישור למהלך ההתייעלות ברשות שאותו הוא מוביל.

 

שי באב"ד שי באב"ד

 

מנגד, בהנהלת הרשות טוענים כי מועצת הרשות טרם קיבלה החלטה ביחס למסמך המדיניות שגיבשה הנהלת הרשות, ואשר אמור בין השאר להטיל מגבלות על היקף שידורי הריאליטי בערוצים המסחריים. עוד בהנהלת הרשות טוענים כי אבישר מסרב להעלות לדיון במועצה את תהליך הפרישה היזומה ברשות השנייה, שלה הוא מתנגד. בהנהלה סבורים כי היו"ר פועל לעתים מאחורי גבם מול הזכיינים, ומתערב בניהול השוטף של הקשר מולם שנמצא בסמכות הדרג המקצועי.

 

"חילוקי דעות טבעיים"

 

מהרשות השנייה נמסר כי "חילוקידעות קיימים מטבע הדברים. הפגישה המדוברת מתקיימת כדי לשים את חילוקי הדעות המקצועיים מאחור, ולאפשר לכל המעורבים להמשיך לקדם את המלצות ההנהלה בדבר התהליכים המהותיים שעל הפרק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x