שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

מכירת סטימצקי: המנכ"לית איריס בראל צפויה לקבל בונוס של 7 מיליון שקל

הבונוס הוא חלק מההסכם העבודה של בראל. בכיר בענף: "קרן מרקסטון טעו בכך שקבעו בונוס שאינו תלוי בתוצאות"

נורית קדוש 18:5930.04.14

מכירת סטימצקי: למרות שבתקופת כהונתה נרשמה הרעה בתוצאותיה העסקיות של הרשת עד לחוסר יכולת לעמוד בתשלומים לספקים בחודש שעבר, צפויה המנכ"לית איריס בראל לקבל בונוס של 7 מיליון שקל אם תושלם מכירת הרשת לחברת ארלדן ורשת קרביץ. 

הבונוס האמור הינו חלק מההסכם שחתמה מרקסטון עם בראל עם כניסתה לתפקיד. במסגרת ההסכם, נאמד שכרה השנתי של בראל בכ 1.2 שקל ברוטו.

לדברי בכיר בענף, מרקסטון טעו בכך שקבעו בונוס שאינו תלוי בתוצאות. "ברור שקרן שמגיעה להשביח נכס ולעשות אקזיט תתחייב לבונוס למנכ"ל שיוביל למכירה הזאת, אבל על רקע המצב אליו הגיעה הרשת וחובותיה של הקרן, ספק גדול האם יש מקום לממש התחייבות זאת".

   

סניף של סטימצקי (ארכיון) סניף של סטימצקי (ארכיון) צילום: יובל חן

 

בסביבתה של בראל טענו כי מתוך הכרה בכך שהרוכשת תבצע תהליך התייעלות מקיף שיהיה כרוך בפיטורי עובדים, נאבקה בראל על כך שחלק ניכר מתמורת המכירה תוקדש לפיצוי אותם עובדים שיפוטרו.

 

הערכות הן כי מחצית מהתמורה שישלמו ארלדן ורשת קרביץ עבור סטימצקי תשמש לפיטורי כ-15% מעובדי הרשת. מדובר בכ-150 עובדים שיאבדו את מקור פרנסתם במסגרת תהליך ההבראה שתעבור סטימצקי תחת הבעלות החדשה.

 

במסגרת זאת, צפויים סניפים הפסדיים להסגר. בין הסניפים אותם צפויה הרשת לסגור מצויה החנות בנתב"ג, בשל גובה שכר הדירה המוערך בכ-25 מליון שקל בשנה. בראל התגאתה בעבר בכך שהרשת מחזיקה סניפים מפסדים בפריפריה, מתוך ציונות. ניתן להעריך כי סניפים אלו יהיו הראשונים להסגר.

 

בתוך כך, ברשת נערכים להעביר כבר מחר את התשלום להוצאות הספרים, זאת לאחר שבחודש שעבר התשלום הוקפא עד להזרמת הלוואה מבנק הפועלים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x