$
פרסום ושיווק

הרשות השנייה בודקת את הקשר בין קק"ל לחדשות 2 וחדשות 10

הרשות בוחנת אזכורים חיוביים שהיו לקק"ל במהדורות ומבקשת הבהרות ממנכ"לי חברות החדשות. בחדשות 2 וחדשות 10 מכחישים שידור תוכן ממומן

אופיר דור 14:2417.04.14

הרשות השנייה בודקת את ההסכמים לשיתוף פעולה בין קרן קימת לישראל (קק"ל) לבין חברות החדשות של ערוץ 10 וערוץ 2.

 

הרשות שלחה בימים האחרונים בקשה להבהרות בנושא שיתוף הפעולה עם קק"ל, למנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 10 גולן יוכפז ולמנכ"ל חדשות 2 אבי וייס. הרשות השנייה בודקת גם אם היו אזכורים חיוביים של קק"ל במסגרת המהדורות של חדשות 10 וחדשות 2.

 

במסגרת הסכם שיתוף הפעולה בין ערוץ 10 לקק"ל, שנחשף ב"כלכליסט" לפני כשנה, אמורות היו להיבנות 5 תחנות מטרולוגיות באתרי קק"ל מהן יועברו נתונים לחדשות 10 שידווחו בתחזית מזג האוויר בטלוויזיה. בנוסף, חלק מפינות מזג האוויר היו צריכות להיות משודרות מאתרי קק"ל ברחבי הארץ. תמורת ההסכם, שאמור היה להעניק חשיפה חיובית לקק"ל, ערוץ 10 אמור היה לקבל 1.5  מיליון שקל מקק"ל.

 

ההסכם נחתם בין המחלקה המסחרית של ערוץ 10 לקק"ל במאי 2013 ואף שולמה מקדמה לערוץ עבורו. אולם בסופו של דבר הוא בוטל על ידי הנהלת חדשות 10 בטענה כי קיימות בו בעיות אתיות. הנהלת חדשות 10 ידעה על החתימה על החוזה מול קק"ל רק בדיעבד.

 

אבי וייס, מנכ"ל חדשות 2. 'שילוב תוכן פרסומי בשידורי חברת החדשות של ערוץ 2'–  לא היה כל מקום" אבי וייס, מנכ"ל חדשות 2. 'שילוב תוכן פרסומי בשידורי חברת החדשות של ערוץ 2'– לא היה כל מקום"

 

מחדשות 10 נמסר בתגובה כי "העובדה היא שחדשות 10 לא קיבלה אגורה שחוקה ולא הפקיעה את המסך לטובת קק"ל".

 

התחקיר של "המקור"

 

הרשות השנייה אוסרת באופן חמור על הופעת תוכן שיווקי ממומן במהדורה המרכזית של הערוצים המסחריים, ועד היום לא התגלה אף מקרה שבו קיבלו חברות החדשות של הערוצים המסחריים תשלום עבור שידור אייטמים. לאחרונה אף פועלת הרשות השנייה כדי לצמצם למינימום את השידור של אייטמים בחדשות שמקדמים תוכניות של הזכייניות - קשת ורשת בחדשות 2 וערוץ 10 בחדשות 10.

 

לפני כשבועיים פרסמה התוכנית "המקור" בערוץ 10 תחקיר ארוך על פעולות קק"ל. בין השאר חשף התחקיר כי חברת החדשות של ערוץ 2 חתמה על חוזה לפיו היא תפיק עבור קק"ל מהדורות חדשות מיוחדות באנגלית, צרפתית וספרדית, בקריינות של בכירי חדשות 2. בתחקיר נרמז כי קק"ל זוכה לסיקור חיובי בחדשות 2 כתוצאה מההסכם.

 

בחדשות 2 דחו את הטענות על סיקור חיובי של קק"ל בתוקף והפנו אצבע מאשימה כלפי ערוץ 10 על כך שהוא עצמו התקשר בחוזה לפרסום תוכן שיווקי בשידורי חברת החדשות מול קק"ל.

 

בחדשות 2 טוענים עוד כי הדוגמה שהוצגה בתחקיר של ערוץ 10 כדוגמה לסיקור חיובי לקק"ל - כתבה ששודרה בתוכנית "סדר עולמי" על אירוע של קק"ל שבו עלה ראש ממשלת קנדה סטיבן הארפר לבמה וביצע שירים של הביטלס – קיבל התייחסות בכל גופי התקשורת כולל בחדשות 10.

 

בתגובה לפנייה מצד יהודית לויט, מ"מ הסמנכ"ל הרשות השנייה, כתב מנכ"ל חדשות 2 וייס כי "באופן חד משמעי חברת החדשות מעולם לא קיבלה כספים כלשהם מקק"ל עבור שילוב אייטמים לקידום קק"ל במהדורות החדשות. בנסיבות אלה, ברור כי גם לכותרת מכתבך: 'שילוב תוכן פרסומי בשידורי חברת החדשות של ערוץ 2' – לא היה כל מקום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x