$
פרסום ושיווק

בנק הפועלים גבה מסטימצקי חוב של 125 מיליון שקל

הגבייה בוצעה דרך חילוט שעבודים שהעניקה סטימצקי לבנק במסגרת ההלוואה שהעניק לה בהיקף כולל של כ-140 מיליון שקל ולפיכך נותר חוב של כ-17 מיליון שקל

גולן חזני 14:3710.04.14

בנק הפועלים, נושה של סטימצקי, פרע 125 מיליון שקל חוב שיש לחברה כלפיו. נותר עדיין חוב של 17 מיליון שקל. הגבייה בוצעה דרך חילוט שעבודים שהעניקה סטימצקי לבנק במסגרת ההלוואה שהעניק לה בהיקף כולל של כ-140 מיליון שקל. 

 

הצעד מגיע בהמשך להסכמה של הבנק להעניק הלוואה נוספת של כ־5 מיליון שקל לסטימצקי במקביל להזרמת הון של קרן מרקסטון, בהיקף דומה, כדי להעניק לחברה מירווח נשימה של כשלושה חודשים ולהחזיר חובות לספקים.

 

מימוש השעבודים משליך על קרן מרקסטון, הבעלים של סטימצקי. בין השעבודים שהעניקה מרקסטון לבנק לצורך העמדת ההלוואה נכללו גם מניות החזקות אחרות של מרקסטון כמו חברת נילית וכן ערבות שנתנה הקרן בגובה 40 מיליון שקל.

 

סניף של בנק הפועלים (ארכיון) סניף של בנק הפועלים (ארכיון)

 

בנק הפועלים אינו נושה רק של חברה אחת בבעלות מרקסטון. למעשה פועלים יחד עם בנק דיסקונט הם נושים של חברת פנומנל (לשעבר בית ההשקעות פריזמה) להם חייבת פנומנל 400 מיליון שקל בנוסף ל-100 מיליון שקל למחזיקי האג"ח. מרקסטון לא עמדה בתשלומים למחזיקי האג"ח בפברואר האחרון והחלה לנהל עמם מגעים להסדר חוב עם בקשה לדחות את התשלום לאוגוסט בתקווה כי עד אז תנפיק חברה אחרת בבעלותה – מגנוליה. אלא שהחוב של דיסקונט ופועלים קודם לזה של מחזיקי האג"ח.

 

תגובת הפועלים ודיסקונט: "איננו מגיבים ביחס ללקוחות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x