$
מדיה

סופית: הרשות השנייה אישרה - אנדמול תרכוש 33% ממניות רשת

במסגרת העסקה תרכוש ענקית התוכן ההולנדית את חלקם של אביב גלעדי ופולאר תקשורת בזכיינית הישראלית ותזרים אליה כ-100 מיליון שקל

אופיר דור 13:0730.03.14

מועצת הרשות השנייה אישרה ביום חמישי האחרון פה אחד את עסקת אנדמול ורשת. במסגרת העסקה שנחתמה בחודש דצמבר האחרון, רוכשת ענקית התוכן ההולנדית 33% מזכיינית ערוץ 2 רשת. בתמורה צפויה רשת להזרים 100 מיליון שקל לזכיינית.

בחודשים האחרונים בדקה הרשות השנייה את העסקה וביום חמישי הציגה היועצת המשפטית של הרשות, עו"ד הילה שמיר, את כלל היבטיה והשלכותיה. לאור המלצת הדרג המקצועי של הרשות, החליטה המועצה לאשרה.

 

מנכ"ל רשת, אבי צבי מנכ"ל רשת, אבי צבי צילום: מיקי אלון

 

במסגרת העסקה יעזבו את רשת שני בעלי מניות שלא היו פעילים ולא הזרימו כסף בשנים האחרונות – אביב גלעדי שהחזיק ב-20% ממניות הזכיינית ופולאר תקשורת שהחזיקה ב-13%. בעלי המניות הנוספים ברשת הם אודי אנג'ל ומשפחת עופר המחזיקים ב-51% מהזכיינית ומשפחת שטראוס המחזיקה ב-16%.

 

כניסתה של אנדמול אמורה לסייע לרשת לצלוח את המעבר לרישיון במסגרתו תשדר בערוץ נפרד, שבעה ימים בשבוע. רשת אמורה להגיש בקשה לרישיון במהלך 2015 אך תוכל לדחות את המעבר לערוץ נפרד מקשת עד ל-2017.

 

אנדמול רכשה במהלך 2013 את השליטה בחברת קופרמן הפקות, שמפיקה בישראל את הפורמט של "האח הגדול", אחד מהפורמטים שבבעלות אנדמול. עם השלמת העסקה ברשת מבססת אנדמול את אחיזתה בשוק הישראלי, כשאחת המטרות שלה היא להשתמש בישראל כמאגר לפורמטים אותם היא תוכל להפיץ בעולם.

 

אבי צבי, מנכ"ל רשת, שהופיע מול מועצת הרשות השנייה, אמר כי "אנו מודים להנהלת הרשות ולמועצת הרשות על הבעת האמון ברשת ובעסקה עם גורם בינלאומי כל כך משפיע וכל כך חשוב לתעשיית הטלוויזיה בישראל בכלל וליצירה הישראלית בפרט. הרשות השנייה הפגינה מקצועיות יתירה בבדיקה שערכה לעסקה זו במהלך החודשים האחרונים ואנו מודים לה על כך".

 

שי באב"ד, מנכ"ל הרשות, אמר כי "כניסתה של אנדמול לישראל והבעת האמון ברשת, מסמלת תחילתו של עידן חדש לשוק הטלוויזיה וההפקות של השוק הישראלי. כולי תקווה שעסקה זו תביא את רשת לצאת לרישיון ולשבעת ימי שידור. אנו מאחלים לרשת הצלחה."

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x