$
פרסום ושיווק

פוקס במגעים להבאת רשת ההנעלה האמריקאית Foot Locker ארצה

לכלכליסט נודע כי במקביל להשקת דה צ'ילדרנ'ס פלייס מנהל הראל ויזל מגעים להביא לארץ את רשת ההנעלה האמריקאית Foot Locker: "כל החברות הגדולות בעולם נמצאות בקשרים עמנו"

אורנה יפת 09:2010.03.14

קבוצת פוקס דיווחה על מכירות שיא של 1.04 מיליארד שקל ב־2013 ועלייה של 13.3% במחזור המכירות של הקבוצה לעומת 2012, אז הסתכמו המכירות ב־924.5 מיליון שקל. התוצאות נובעות מעלייה במכירות רשתות האופנה פוקס ואמריקן איגל, ממכירות ללין וכן מגידול בשטחי המסחר של הקבוצה.

 

הרווח הגולמי השנתי הסתכם ב־2013 ב־619.7 מיליון שקל (המהווים 59.2% מהמכירות) לעומת רווח גולמי של 515.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד (55.8% מהמכירות). העלייה נרשמה בעקבות שיפור בעלויות הרכש, ירידה בשער הדולר וגידול בהנחות שנתנה החברה ללקוחות. גם ברווח התפעולי הציגה קבוצת פוקס עלייה והוא הסתכם ב־135.3 מיליון שקל (המהווים 12.9% מהמכירות), לעומת רווח של 112 מיליון שקל (12.1% מהמכירות) ב־2012.

 

הראל ויזל: "עד פסח הקרוב צפויות להיפתח 15 חנויות של דה צ'ילדרנ'ס פלייס. התרחיש הרע מבחינתי הוא 13 חנויות. עד סוף השנה הרשת תמנה 20 חנויות בישראל" הראל ויזל: "עד פסח הקרוב צפויות להיפתח 15 חנויות של דה צ'ילדרנ'ס פלייס. התרחיש הרע מבחינתי הוא 13 חנויות. עד סוף השנה הרשת תמנה 20 חנויות בישראל" צילום: טל שחר

 

המכירות בחו"ל ירדו ב־20% בשנה החולפת

 

בשורה התחתונה הציגה קבוצת פוקס עלייה ברווח הנקי השנתי, שהסתכם ב־94.2 מיליון שקל לעומת 81.7 מיליון שקל ב־2012. בגין רווחי המחצית השנייה של 2013 תחלק פוקס דיבידנד בסך 25.5 מיליון שקל.

 

"עברנו את רף מיליארד השקלים, אבל חוקי הדיווח החדשים מחייבים אותנו לדווח ללא החברות סאקס, ללין ובילבונג שבהן איננו מחזיקים במלוא הבעלות", אמר ל"כלכליסט" מנכ"ל ובעלי הקבוצה הראל ויזל. "בשקלול מחזור המכירות המאוחד, המכירות שלנו עומדות על 1.3 מיליארד שקל, אין דברים כאלה בענף".

 

בתחום האופנה ואופנת הבית הכולל את הרשתות פוקס, פוקס הום, אמריקן איגל ו־Aerie רשמה פוקס גידול של 17.8% במכירות ל־960.7 מיליון שקל. עיקר הגידול נבע מעלייה במכירות חנויות חדשות שנפתחו או אוחדו, וכן מפתיחת חנויות חדשות של רשת ההלבשה התחתונה Aerie ורשת פוקס הום.

 

מה שמעיב על התוצאות הן מכירות הקבוצה בחו"ל שרשמו ירידה של 20.2% ל־86.9 מיליון שקל בשנה החולפת, בין השאר בעקבות הפסקת ההתקשרות עם שלושה זכיינים של פוקס ברומניה, בולגריה וקרואטיה ומסגירת החברה־הבת ברוסיה — מיזם משותף של פוקס עם לב לבייב.

 

החברה־הבת ללין, המציעה סבונים ומוצרי אווירה ובה שותפה פוקס ב־50%, רשמה בשנת 2013 עלייה של 8.6% במכירות שהסתכמו ב־135.5 מיליון שקל. המותג הציג עלייה במכירות הרשת בארץ ובחו"ל, בין היתר כתוצאה מפתיחת חנויות חדשות בישראל. הרווח הגולמי במגזר זה ירד ל־87.7 מיליון שקל לעומת 93.2 מיליון שקל אשתקד, בשל הגידול במכירות המותג לחו"ל, שם מאופיינות המכירות ברווחיות גולמית נמוכה יותר ביחס לישראל.

 

ביום שישי האחרון פתחה פוקס את החנות הראשונה של רשת אופנת הילדים האמריקאית דה צ'ילדרנ'ס פלייס במתחם ביג באילת. החנות הבאה תיפתח ביום חמישי הקרוב במודיעין, למחרת תיפתח חנות בנצרת, אחריה בבית שמש, ירושלים, טבריה, חיפה וכפר סבא, ובסוף מרץ תיפתח חנות באשדוד. לדברי ויזל, "עד סוף השנה תמנה הרשת 20 חנויות ועד פסח הקרוב צפויות להיפתח 15 חנויות. התרחיש הרע מבחינתי הוא פתיחת 13 חנויות. אנחנו משפצים כמות אדירה של חנויות בו־זמנית".

 

ויזל אמנם מדבר על עלויות כספיות גבוהות בהחדרת המותג והעסקה של 500 עובדים נוספים, אך כקבוצת הקמעונאות הגדולה כיום בישראל הוא זוכה ללא מעט עזרה מהקניונים שמעניקים לו הנחות בשכר הדירה. "הקניונים באים לקראתנו בשכר דירה ועוזרים במציאת לוקיישנים", מודה ויזל, "אבל הם לא עוזרים לי עם ההוצאות על עובדים ורכישת מלאי".

 

 

מתחרים בזארה על Foot Locker

 

ויזל לא מסתפק במותגים בינלאומיים מתחום ההלבשה ופועל להשיג מותגי הנעלה שישלימו את הפורטפוליו. במקביל למו"מ שנחשף ב"כלכליסט", שאותו מנהלת הקבוצה על מותג הנעליים מסינגפור Charles & Keith, נודע ל"כלכליסט" כי החברה נמצאת במגעים גם עם רשת הנעליים האמריקאית Foot Locker שמעוניינת להיכנס לישראל.

 

ויזל נפגש עם נציגי החברה כמה פעמים בשבועות האחרונים והוא מתמודד על המותג מול ג'ואי שוובל, הבעלים של זארה שמבקש לקבל אף הוא את הזיכיון על המותג. ויזל מסר בתגובה לדברים: "כל החברות הגדולות בעולם נמצאות בקשרים עמנו. את Foot Locker אנחנו מכירים שנים ומדברים איתם כל הזמן, ואין כרגע משהו מיוחד לספר בנושא".

פוקס מדווחת בדו"ח השנתי כי מועדון הלקוחות החדש שלה Dream Card כבר מונה 250 אלף לקוחות. מועדון הלקוחות FOX Friends מונה כיום 870 אלף לקוחות. מועדון Dream Card שהושק בינואר הוא מועדון שמאגד תחתיו את כל שבעת מותגי הקבוצה: פוקס, פוקס הום, ללין, דה צ'ילדרנ'ס פלייס, אמריקן איגל, Aerie ובילבונג.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x