$
פרסום ושיווק

"התנהלות רשות השידור גובלת בפלילים"

יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי התייחס לממצאים הקשים בדו"ח הפנימי של הרשות על אגף הגבייה: "נדרשת חקירת היועמ"ש"

רוני זינגר 13:2518.02.14

"התנהלות רשות השידור גובלת בפלילים. ניהול כספים כמו במדינה אפריקאית, נדרשת חקירת היועץ המשפטי לממשלה" - כך אמר הבוקר (ג') יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי, בדיון בנוגע לממצאי הדו"ח הקשה של מבקרת הפנים של רשות השידור (ראה גם במסגרת) - המצביע על ממצאים קשים בהתנהלות אגף הגבייה של הרשות אל מול משרדי עורכי הדין העוסקים בגביית חובות האגרה. סלומינסקי הוסיף, כי מדובר ב"דוח ביקורת כל כך חמור על התנהלות רשות השידור  - שקשה להירגע נוכח ממצאיו".

 

סלומינסקי ויתר חברי הוועדה התרעמו על כך שמנכ"ל רשות השידור בחר שלא להגיע: ״עוד יותר לא ייתכן שבשבוע שעבר הדו"ח הוצג להנהלה ולדירקטוריון והם לא ראו לנכון להעבירו הלאה לבדיקה מעמיקה. איפה שלא נוגעים יש כשלים חמורים וחשדות לאי סדרים חמורים וחמור מכך", אמר סלומינסקי.

 

בדיון הקודם השתתף סמנכ״ל הגבייה הפורש אבי כץ, שאמר אז כי לו רשות השידור היתה עסק פרטי היה נוהג אחרת. הפעם לא הגיע כץ ובמקומו הופיע לדיון הסמנכ״ל החדש, יואב אשכנזי, שהודיע כי העבודה עם עורכי הדין בוטלה השבוע: "אסרנו על עורכי הדין לפתוח תיקים חדשים ומעכבים להם את התשלומים מינואר. אותרו כל הפעולות החריגות ועורכי הדין התבקשו להשיב על הממצאים עד סוף החודש".

 

בית רשות השידור. "יכול להיות מקרים שבהם היתה גביה מתחת לשולחן" בית רשות השידור. "יכול להיות מקרים שבהם היתה גביה מתחת לשולחן" צילום: מאיר אזולאי

 

לדברי אשכנזי, "אכן מצליחים לבצע בקרה, אך יכול להיות מקרים שבהם עורכי דין גבו מתחת לשולחן" והוסיף, כי מבנה אגף הגבייה ״מלפני 40-30 שנה לא מותאם למקובל כיום. אם יימצאו דברים פליליים - נדאג להעבירם למשטרה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x