$
פרסום ושיווק

"חלק מהעדים חוששים להעיד נגד שטראוס"

שבוע לפני שמיעת ההוכחות בתביעה מול עלית על חסימת שוקולד קדבורי, דורשת כרמית לחייב את העדים מטעמה להעיד. שטראוס: "ניסיון להסיט את הדיון מכישלונותיה של כרמית לשיח מתלהם ומשולל כל היגיון"

ענת רואה ותומר גנון 09:0406.02.14

בשבוע הבא ייפתח שלב ההוכחות בתביעת כרמית נגד עלית, הנוגעת לחסימת כניסתו של מותג השוקולד הבינלאומי קדבורי לישראל. העד הראשון מטעמה של כרמית שצפוי להיחקר בבית המשפט הוא היו"ר והמייסד של החברה לני סקסטין, שבתצהיר שהגיש גלגל את מלוא האחריות על כישלון השקת השוקולד על כתפיה של עלית.

לני סקסטין לני סקסטין צילום: טל שחר

 

במסגרת תביעתה של כרמית, שסכומה עומד על 36 מיליון שקל, הגישה החברה אתמול לבית המשפט המחוזי בלוד בקשה להורות על זימונם, באמצעות צו בית משפט, של שורת עדים שהגישו תצהירים מטעמה. בין העדים, כמה סיטונאים שטענו בתצהירים שנחשפו ב"כלכליסט" כי עלית הפחיתה את ההנחות שניתנו להם מאחר שהתחילו להפיץ את מוצרי קדבורי. אחד הסיטונאים אף טען שעלית הפסיקה למכור לו את מוצריה במחאה על כך שעבד גם עם קדבורי. לטענת כרמית, נמסר לה כי חלק מהעדים שמסרו תצהיר חוששים להעיד נוכח קשרי מסחר שהם מקיימים עם עלית (כיום שטראוס), ולאור חששם מה"תוצאות הכלכליות הקשות שעשויה עדותם להסב להם". כרמית לא הסבירה בבקשה מדוע חוששים המצהירים להגיע לבית המשפט (אף שאלה לא חששו למסור תצהיר נגד עלית, שעליו הם אמורים להיחקר בבית המשפט).

 

בנוסף, כרמית מבקשת להורות על זימונו של עו"ד מייק אבנר, סמנכ"ל בכיר, יועץ משפטי ומזכיר של שטראוס. לטענתה, למרות שאבנר הוא עד רלבנטי והיה צפוי להעיד מטעמה של שטראוס על רקע התצהירים שנחתמו על ידו, זו בחרה להימנע מלזמנו. כרמית טוענת כי מאז 2003 מיישמת עלית תוכנית סדורה להסתרת מסמכים רלבנטיים, ובחזית ה"תוכנית" ניצב במשך שנים עו"ד אבנר. לטענת כרמית, עו"ד אבנר, חתם מטעם עלית על תצהיר במסגרת הליך שהתנהל בין עלית לבין הממונה על הגבלים, כשעלית התנגדה לכך שמסמכי חקירה שנאספו בפשיטה על משרדיה ב־2003 יועברו לידי כרמית. לפי טענת כרמית, רגע לפני דיון החקירות במסגרת אותו הליך, נזכרה עלית לקבל את הצעת בית המשפט, ובהתאם עו"ד אבנר לא נחקר על תצהירו.

 

כרמית מיוצגת על ידי עוה"ד זוהר לנדה, שי שרביט ומורן ביקל ממשרד ברנע ושות'; עלית מיוצגת על ידי עוה"ד ניב זקלר וערן זך.

 

שטראוס בתגובה: "הניסיון לקשור לשטראוס את פועלם של אנשים שהגישו תצהירים לביהמ"ש הינו הוצאת דיבה וניסיון בוטה ושקוף להסיט את הדיון מכישלונותיה של כרמית לשיח מתלהם ומשולל כל היגיון ויסוד במטרה להשפיע על בית המשפט והציבור. אדם שהצהיר יודע שהוא יוזמן להעיד והתנהגותה של כרמית מעידה כנראה על מידת האמון שהיא רוחשת כלפי מצהיריה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x