$
פרסום ושיווק

בנק ישראל סיים את הקשר עם היחצן של סטנלי פישר

אחרי שבע שנים הופסקה ההתקשרות עם יועץ התקשורת החיצוני זמיר דחב"ש, שעלות העסקתו החודשית הסתכמה ב-23 אלף שקל. את תפקידו תמלא דוברות הבנק

אמנון אטד 09:4204.02.14

בנק ישראל הפסיק את ההתקשרות עם יועץ התקשורת זמיר דחב"ש, ששימש יועץ חיצוני לנגיד לשעבר פרופ' סטנלי פישר בשבע וחצי השנים האחרונות. פעילותו היחצ"נית של דחב"ש התנהלה במקביל לפעילות מערך הדוברות הרגיל של הבנק. עבור שירותיו קיבל דחב"ש מבנק ישראל מדי חודש 23 אלף שקל בתוספת מע"מ.

העובדה שבנק ישראל העסיק יועץ תקשורת חיצוני, שמייעץ במקביל גם לחברות ולגופים פרטיים ובהם שני בנקים זרים הפועלים בארץ ובית השקעות מקומי, עוררה ביקורת ציבורית רבה. במאי 2012 פרסם מבקר המדינה דו"ח שבו מתח ביקורת נוקבת על הבנק. בין היתר כלל הדו"ח ביקורת על כך שדחב"ש נבחר לתפקיד כספק יחיד ללא מכרז.

 

זמיר דחב"ש זמיר דחב"ש צילום: יוסי זליגר

 

למרות זאת המשיך בנק ישראל להעסיק את דחב"ש. כדי לרכך את הביקורת התקשר הבנק ביוני 2012 עם יועץ חיצוני נוסף, בשם אלי דוידוביץ, שטיפל בנושא הפיקוח על הבנקים. כעת צפוי דוידוביץ' להמשיך בתפקידו ואת יתר תפקידי התקשורת תמלא יחידת הדוברות של הבנק. חוזה ההתקשרות עם דחב"ש הסתיים בסוף מרץ 2013, אולם אז נקלע הבנק למצב מיוחד: חודשיים קודם לכן הודיע פישר במפתיע על פרישתו מהתפקיד. על פי בקשתו הוארך החוזה עם דחב"ש עד מועד פרישתו בסוף יוני.

 

ביולי נכנסה פלוג לתפקיד ממלאת מקום הנגיד, והיא ביקשה להאריך את החוזה בחודש נוסף, עד למציאת נגיד קבוע. בגלל הסחבת במינוי הנגיד האריכה ועדת המכרזים של הבנק את החוזה עם דחב"ש בכל פעם לחודש נוסף. לאחר השבעת פלוג לנגידה קבועה באמצע נובמבר, סיים הבנק את הקשר עם דחב"ש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x