$
פרסום ושיווק

מליאת רשות השידור אישרה את מינוי דה-פריס למנהל ערוץ 1

ההחלטה התקבלה ברוב קטן במהלך ישיבה סוערת של המליאה, שבה הטיחו חלק מחברי המליאה ביו"ר הרשות אמיר גילת כי מינויו של דה-פריס בוצע במחטף

אופיר דור 21:1014.01.14
בתום ישיבה סוערת שנערכה הערב (ג') החליטה מליאת רשות השידור להביע אמון בבחירתו של אילן דה-פריס לתפקיד מנהל הערוץ הראשון. ההחלטה התקבלה ברוב זעום של 10 תומכים לעומת 8 מתנגדים, כשחברת מליאה אחת נמנעה.

 

 

 

הישיבה התקיימה על רקע הדרישה מצד חלק מחברי המליאה להדיח את יו"ר הרשות אמיר גילת. חברי המליאה הטיחו בגילת כי הוא ביצע מחטף במינוי ועדת האיתור שבחרה בדה-פריס, והתעלם מדרישותיהם לערער על ההחלטה. עם זאת, בישיבה לא הצליחו המתנגדים לגילת לגייס רוב נגד ההחלטה.

 

 

אמיר גילת אמיר גילת צילום: טל שחר

 

המליאה הנחתה את הנהלת הרשות לקלוט לעבודה כבר מחר את דה-פריס, אולם לא ברור האם החלטתה זאת אכן תבוצע. עד היום לא הסכים מנכ"ל הרשות יוני בן מנחם להכיר במינויו של דה פריס, לשעבר מנהל סינמטק ירושלים וסמנכ"ל התוכן ברשת, ולכן הוא טרם החל בעבודתו.

 

תפקיד מנהל הטלוויזיה הישראלית יועד למשה נסטלבאום, עיתונאי ותיק ברשות, אך בעקבות תלונות על התנהגות בלתי הולמת שהוגשו נגדו לנציבות המדינה, החליט גילת למנות ועדת איתור חדשה לתפקיד שבחרה, כאמור, בדה-פריס. מתנגדי גילת התחייבו להמשיך ולנסות לערער את חוקיות ההחלטה.

 

המליאה החליטה הערב גם לבחור בפרופ' אסא כשר לתפקיד יו"ר ועדת האתיקה במקום השופטת (בדימוס) בלהה כהנא שהתפטרה מהמליאה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x