$
פרסום ושיווק

נחשף בכלכליסט

רשמית: דוראל הקנדית רוכשת את טייני לאב משילב

העסקה בהיקף 50 מיליון דולר, שנחשפה ב"כלכליסט" לפני כשבועיים, הושלמה הבוקר; המכירה לדוראל - אחת החברות המובילות בעולם בתחום מוצרי התינוקות - הותנתה בהשארת מרכז הפיתוח בישראל. שושי אורן, מבעלי שילב, תפרוש מפעילות עסקית

נורית קדוש 10:3110.01.14

חברת דוראל הקנדית היא הרוכשת של חברת צעצועי התינוקות טייני לאב - שבבעלות שילב - תמורת 50 מיליון דולר. העסקה, שנחשפה ב"כלכליסט" לפני כשבועיים, הושלמה הבוקר.

 

המכירה של טייני לאב לדוראל - אחת החברות המובילות בעולם בתחום מוצרי התינוקות - הותנתה בהשארת מרכז הפיתוח בישראל; הרוכשת גם צפויה להרחיב את הפעילות בארץ. מדובר היה בסעיף מהותי עבור בני הזוג שושי ואיציק אורן - הבעלים של שילב - שבעבר הביעו התנגדות למכירה החברה לגורם זר מתוך חשש שזה יעתיק את פעילותה מחוץ לישראל.

 

 

 

 

בעקבות העסקה תפרוש אורן מפעילות עסקית ותקדיש את זמנה לפעילות למען הקהילה. מנכ"ל טייני לאב, פרדי אבוקרט, ימשיך לכהן בתפקידו - עם כל צוות החברה.

 

טייני לאב המתמחה בעיצוב, פיתוח וייצור צעצועי תינוקות הוקמה על ידי בני הזוג אורן בשנת 1993, לאחר שנואשו מנסיונותיהם למצוא מותג צעצועי התפתחות שאותו יוכלו לשווק בשילב.

 

בני הזוג החליטו לתעל את הידע הרב שצברו בשיווק צעצועי תינוקות לאורך שנות הפעילות של שילב, לטובת פיתוח מותג פרטי משלהם. הם הציבו לעצמם יעד לייצר מותג שיוכל להיות מתחרה מוביל ליצרנית צעצועי התינוקות "פישר פרייס", והמוצרים הראשונים שפיתחו היו משטח הפעילות לתינוקות "ג'ימיני" ומובייל מנגן. מדובר בשני מוצרים שחוללו מהפכה בקטגוריות שבהן הם פועלים, וחייבו את החברות המתחרות להתאים את המוצרים שלהן לאלו של טייני לאב

 

 

שושי ואיציק אורן שושי ואיציק אורן

 

מחזור המכירות של טייני לאב, שהנהלתה ממוקמת בתל אביב ולה משרדים בסין ובארה״ב, הסתכם ב-45 מיליון דולר ב-2013. לטענתה, היא רווחית ובעלת תזרים מזומנים איתן.

  

דוראל - שנסחרת בבורסה של ניו יורק - מחזיקה במותגים Quinny , Maxi-Cosxo ו-Bebe Confort; היא בעלת מחזור מכירות שנתי של 2.6 מיליארד דולר ומעסיקה 6,300 עובדים במפעלים הפזורים ב-24 מדינות.

 

מרטין שוורץ, נשיא ומנכ"ל דוראל, אמר עם השלמת העסקה: "אנו שמחים לרכוש את טייני לאב, חברה ידועה ומוכחת למוצרי תינוקות הפועלת בתעשייה שלנו. מותג טייני לאב זוכה להכרה נרחבת והוא שם נרדף למצוינות בהתפתחות ילדים. עם רשת הפצה חזקה במגוון שווקים, השקעה זו תחזק את מעמדנו כמובילים העולמיים בתעשיית התינוקות והפעוטות ותאפשר לנו להתרחב באזורים הגיאוגרפיים שבהם אנו פועלים. טייני לאב חזקה גם במזרח אירופה, אזור חשוב לצמיחה האסטרטגית שלנו".

 

שושי ואיציק אורן מסרו: "אנו גאים שהחברה שהתחילה כסטארט אפ ישראלי, והצליחה לכבוש את העולם בחדשנות וצעצועים פורצי דרך הנמכרים כיום בכ-50 מדינות בעולם, נמכרת לדוראל, תוך השארת הצוות הניהולי בישראל".  אורן, שימשיך לכהן בתפקיד יו"ר שילב, ציין כי מכירתה של טייני לאב, תאפשר לזרז את יישום אסטרטגיית פיתוח רשת שילב.  

x