$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

קבוצת המשביר רכשה את כל מניות ניו־פארם

המשביר, המחזיקה ב־68% ממניות רשת הפארמה, רכשה אתמול את יתרת מניות הרשת מכונס הנכסים של שותפתה לשעבר תמורת 30 מיליון שקל. במקביל סיכמה הקבוצה על הארכת המועד להכנסת המשקיע סקוט קורמן כשותף

נורית קדוש 08:4601.01.14

קבוצת המשביר לצרכן מתקדמת לקראת הכנסת המשקיע סקוט קורמן לרשת בתי הכלבו שבבעלותה. ל"כלכליסט" נודע כי אתמול חתמה הרשת על הסכם לרכישת יתרת מניות ניו־פארם (32%) מכונס הנכסים של שותפתה לשעבר חברת ישאל. המניות יירכשו תמורת כ־30 מליון שקל, שיועברו בפריסה לאורך כמה שנים.

במקביל הוארך המועד להשלמת כניסתו של קורמן לרשת בתי הכלבו של החברה בשלושה חודשים. לפני ארבעה חודשים חתם בעל השליטה במשביר רמי שביט על מזכר הבנות עם חברת NASHONE האמריקאית שבבעלות קורמן להכנסת החברה כשותפה ב־29% מרשת הכלבו של המשביר (הפועלת תחת החברה־האם של המשביר) תמורת 134 מיליון שקל. העסקה היתה אמורה להיחתם עד אתמול, 31 בדצמבר, אך בשל עיכובים טכניים, נדחה מועד החתימה ל־17 במרץ הקרוב.

 

רמי שביט ואסף בן דב רמי שביט ואסף בן דב צילום: מיקי אלון

 

קבעו תוכנית עסקית לחמש השנים הבאות

 

במסגרת הסיכום על הארכת המועד לסגירת העסקה, הגיעו הצדדים להסכמה על קביעת תוכנית עסקית לחמש השנים הקרובות, תוך התייחסות ממוקדת לשנת הפעילות הנוכחית. בתקופה האחרונה ערכו הצדדים פגישות עם בעלי מותגים בעולם, שאותם מבקש המשקיע לשלב בסניפי המשביר.

 

על פי מכתב ההבנות שנחתם בחודש אוגוסט בין שביט לקורמן, בכפוף להתקיימותם של מספר תנאים, לרבות השלמת בדיקת נאותות על ידי החברה האמריקנית, תשקיע Nashone סכום של 77 מיליון שקל ברשת בתי הכלבו של המשביר ועוד 57 מיליון שקל ישולמו ישירות למשביר 365, הכל תמורת 29% ממניותיה של המשביר בתי כלבו, כאשר המשביר 365 מתחייבת להשלים עד למועד ההשקעה מהלך של העברת מניותיה ברשת ניו־פארם (כ־68.3% מההון) לידי המשביר בתי כלבו.

 

כמו כן, המשביר התחייבה, כי היא תפעל כדי להגדיל את חלקה בניו־פארם ל־100%, באמצעות ניהול מו"מ עם כונס הנכסים שמונה ליתרת מניות ניו־פארם (כ־31.7%) שבידי חברת ישאל אמלט, מהלך שכאמור, הושלם אתמול.

ההחלטה להכניס משקיע לרשת בתי הכלבו, התקבלה 3 שנים אחרי ששביט פיצל את פעילות ניו־פארם מתוך רשת המשביר לצרכן, לצורך הצפת ערך שכשלה.

 

קרן ההשקעות האמריקאית NASHONE שבשליטת איש העסקים היהודי דתי סקוט קורמן ובנו ארי קורמן, חתמה לפני 4 חודשים על מזכר הבנות לפיו תשקיע בחברת המשביר לצרכן בתי כלבו 134 מליון שקל בתמורה ל־29 אחוז ממניותיה. מדובר במהלך שיש בו לחזק מאד את החברה האם, שכן הוא משקף שווי של 460 מליון שקל לחברה הבת הרשומה בספרים לפי שווי של 134 מליון שקל.

 

הכנסת המשקיע צפויה להביא לשינוי מהותי ברווחיות החברה, הפועלת ברווחיות גולמית הנמוכה משל מתחריה בענף. הכנסת המשקיע בעל קשרים עסקיים בעולם, תאפשר שיפור הרווחיות הגולמית ב־12%־15% באמצעות מהלכים כמו העברת מכירות המתבצעות היום באמצעות זכיינים בחשמל, תכשיטים ונעליים - לידיים של החברה, רכישת סחורות ישירות מהיצרנים בחו"ל באמצעות המקורות של המשקיע וכמובן הכנסת מותג אופנה בינלאומי שיבדל את המשביר לצרכן, לצד פתיחת מחלקות שלא קיימות כרגע .

 

המשביר בונה על הקשרים של קורמן

 

עוד בכוונת המשביר להיעזר בנסיונו וקשריו של קורמן בעולם להרחבת הפעילויות של המשביר בתי כלבו וניו־פארם ולהאצת תכניות הפיתוח שלה, הכוללות הקמת סניפים נוספים, ומעבר הדרגתי וחלקי משיטת הקונסיגנציה לשיטת תפעול הכוללת רכישת מלאי. שיפור נוסף שצפויה החברה המאוחדת לרשום נוגע לירידה בהוצאות הנהלה וכלליות, כתוצאה מאיחוד מטות המשביר בתי כלבו וניו־פארם.

 

את החברה המאוחדת, ינהל אסף בן דב, מנכ"ל המשביר בתי כלבו, המרכזת כיום את פעילות סניפי הכלבו של קבוצת המשביר. פעילות סניפי הכלבו הועברה למשביר בתי כלבו בשנת 2010. עד אז פעילות זו נוהלה בחברת האם עצמה, המשביר 365, והיא רווחית החל משנת 2005.

 

המשביר בתי כלבו מפעילה 40 סניפים, ובשנת 2012 היא רשמה מחזור הכנסות בסך של כ־754.5 מיליון שקל ורווח תפעולי בסך של כ־24 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x