$
מדיה

סמנכ"ל הגבייה הוותיק של רשות השידור מסיים את תפקידו

הוועד המנהל החליט שלא להאריך את כהונתו של אבי כ"ץ פעם שלישית. כ"ץ זוכה לתמיכה מהנהלת הרשות אך לביקורת רבה מגורמים אחרים בשל התלונות הרבות המופנות כלפי אגף הגבייה

אופיר דור 13:0725.12.13

סוף עידן ברשות השידור. סמנכ"ל הגבייה הוותיק של הרשות אבי כ"ץ מסיים את תפקידו לאחר עשרות שנים בתפקיד. כ"ץ הגיע לגיל הפרישה כבר בתחילת השנה אך מאז האריכה ועדת משנה של הוועד המנהל ברשות את כהונתו פעמיים. אבל הפעם החליטה הוועדה, בראשות יו"ר הרשות אמיר גילת, לא להיענות לבקשות ההנהלה להמשיך ולהאריך את כהונתו. 

כ"ץ זוכה לתמיכה מהנהלת רשות השידור אך לביקורת רבה מצד גורמים אחרים בשל התלונות הרבות המופנות כלפי אגף הגבייה שבראשותו ועל שיטת הפעולה שלו. הוא תמך בעבר בהמשך השימוש בעורכי דין חיצוניים לצורך טיפול באיתור מקלטים וגביית חובות אגרה, אף שאלו הואשמו בניהול תהליך אגרסיבי מול חייבים.

 

עם זאת, הוא יישר קו ולא הביע התנגדות להפסקת השימוש בעורכי הדין החיצוניים בדיון במליאת רשות השידור בתחילת החודש, שבו הוחלט להעביר את תהליך גביית האגרה לרשות האכיפה והגבייה הממשלתית.

 

מליאת רשות השידור כבר מינתה ועדת איתור לתפקיד מנהל אגף שירות לקוחות ברשות השידור, התפקיד שאמור להחליף את הפונקציה של סמנכ"ל הגבייה. היציאה למכרז לתפקיד מנהל אגף קשרי לקוחות ואי הארכת כהונתו של סמנכ"ל הגבייה ברשות, הם תוצאה של מאבק שניהלה תנועת "הצלחה" והיועץ המשפטי שלה אלעד מן.

 

אמיר גילת, יו"ר רשות השידור אמיר גילת, יו"ר רשות השידור

 

ברשות השידור היו גם מי שלא אהבו את ההחלטה שלא להאריך את כהונתו של כ"ץ, שיכול לעזוב בפועל את התפקיד באופן מיידי, כאשר אין עדיין אפילו מכרז לחיפוש מנהל חלופי. לדבריהם, "האיש אחראי להכנסות של מאות מיליוני שקלים. בנוסף הרשות צריכה להיערך מחדש ולהעביר את מערך הגבייה מעורכי דין חיצוניים לרשות האכיפה הממשלתית. בלי מנהל בתפקיד זה לא רציני".

 

מטעמו של אבי כ"ץ נמסר: "לא קיבלתי כל הודעה בנושא עד לרגע זה ולפיכך הוא מנוע להיכנס".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x