$
פרסום ושיווק

אבי מלכה: "אני עושה חשבון נפש, קפצתי מעל הפופיק"

הבעלים לשעבר של אופיס דיפו ומתאים לי אמר בוועידת הקניונים ליזמים: " אל תפחדו, אבל יחד עם זאת תהיו זהירים ושמרנים". לחבריו מעולם הנדל"ן יעץ: "אל תשחטו פרה שכל בוקר מביאה לכם כוס חלב"

אורנה יפת 10:4526.11.13

"זה רגע מהול בהרבה עצב אבל עם הרבה אהבה לענף שהייתי חלק ממנו במשך 23 שנה. אני מרגיש חלק מהענף. לא עוד מפה קדימה. עברתי חוויה לא פשוטה שבתוכה עשיתי המון טעויות". כך אמר אבי מלכה, לשעבר בעל רשתות אופיס דיפו, "מתאים לי" ו"ג'אמפ" שהגיע לוועידת הקניונים במלון הרודס באילת, כדי להציג את הצד שלו.  

"אני יושב היום ועושה חשבון נפש על דברים שעשיתי נכון או לא", המשיך מלכה. "יש כאלה שיגידו קפץ מעל הפופיק. והאמת שכן. קפצתי מעל הפופיק. זה תכונה של כל יזם ומי שלוקח על עצמו לפרנס 1,200 משפחות, אז לכו אחריו ותפרגנו לו. ואם מישהו מוכן להתחייב על זה ולשים את מירצו וכספו אז מגיע לו. תעזרו לו".

 

"טעיתי. שגיתי וגם עשיתי המון דברים בשנים האלו. הייתי שותף בכל הקפאות ההליכים במשק בשנים האחרונות, ובאתי לשתף אתכם בנושא הזה. קשה לשקם חברות מתוך הקפאת הליכים. זה קשה. אין הצלחות רבות. רק 10% מהחברות בהקפאות הליכים שרדו. ולפעמים עם עזרה קטנה של השוק והמערכת הבנקאית חברות יכולות לשקם עצמם".

 

אבי מלכה (ארכיון) אבי מלכה (ארכיון) צילום: צפריר אביוב

 

למרות הכל, קרא מלכה ליזמים להמשיך לעשות עסקים. "אני אומר ליזמים אל תפחדו, אבל יחד עם זאת תהיו זהירים ושמרנים. לחברים שלי מעולם הנדל"ן אני אומר שיש לכם פרה שכל בוקר מביאה לכם כוס חלב. אל תשחטו אותה, כי אז יהיה בשר חודש אחד, אבל לא יהיה חלב. תשמרו על הריטיילרים. בצד של הקמעונאים החיים כמעט בלתי אפשריים. רק קחו את נושא שכר הדירה ודמי הניהול. הם קפצו ב-30%-40% ריאלית. כח האדם התייקר. הארנונות הן עלוקות על הקמעונאים. החניונים – תורידו את דמי הניהול מהחניונים ומשטחי הפרסום. ואל תדברו על פוקס וקסטרו. כל הכסוד להן אבל לכולם חוץ מפוקס וקסטרו קשה".

 

מלכה הכחיש קשר לרוכש החדש של "מתאים לי" ו"ג'אמפ", החברה הסינית שזכתה בהתמחרות בתחילת השבוע. "לא תראו אותי חוזר לקמעונאות. אני לא אהיה שם. כל מי שאומר שאני עומד מאחורי הסיני או היפני. אני לא סיני ולא יפני. זה חבר שלי. אני מאמין שהוא יתן עתיד טוב לעובדים שלי. אני לא אהיה בקמעונאות".

 

לסיום אמר מלכה, "הענף יכול לצאת לכיוון אחר. נבנה פה ענף יפה. המותגים הטובים עדיין שולטים ויש להם מה להציע מול החברות הבינלאומיות. התחלנו עם משהו חיובי ויפה ועם השנים אנחנו בהישרדות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x