$
פרסום ושיווק

פותח את הפקק: "בא מישהו שמזרזף סודה ונדחף לנו?"

מנכ"ל סודה סטרים לא מתרגש משטראוס, שהשיקה מכשיר עם מים מוגזים: "הם היו צריכים לשתף פעולה איתנו ולא לבוא כמו איזה בריון"

אורנה יפת 08:4931.10.13

"אנחנו צועדים קדימה, ואז בא מישהו שמזרזף סודה מהמכשיר החשמלי שלו וטוען שהוא יותר זול מאיתנו. יש לי הרבה ריספקט לשטראוס כחברה ישראלית אבל למיזם הזה שלה אין לי ריספקט, כי הוא היה צריך להיעשות בשיתוף פעולה עם מי שמכיר ומבין את השוק, ולא לבוא כמו איזה בריון ולהידחף לקטגוריה". כך אמר ל"כלכליסט" דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודה סטרים, עם פרסום הדו"חות הכספיים של החברה. בירנבאום התייחס להשקה של שטראוס מים למכשיר החדש שלה עם מים מוגזים, ולהצהרות של שטראוס על כך שהיא רואה בסודה סטרים את המתחרה שלה. רמי רונן, מנכ"ל שטראוס מים, אף הציג נתונים שלפיהם מכשיר סודה סטרים עולה קרוב ל־3,300 שקל, ואמר כי עבור הצרכן עלות כוס סודה בתמי 4 תהיה זולה ב־30% מעלות כוס סודה במכשיר סודה סטרים.

 

בירנבאום הוסיף: "תראי לי השקה אחת מוצלחת שהיתה לשטראוס מים מחוץ לישראל. שטראוס גילו עכשיו את עולם הסודה, רוצים חלק - שיבושם להם, אבל שלא יעשו את זה בבריונות כזו ועם פרסומים שגויים של מחירי סודה סטרים. אנחנו לא מאמינים במכשירי הגזה יקרים. לנו יש מכשירים עד 250 דולר, אבל רוב המכשירים שאנו מוכרים הם מתחת ל־100 דולר. בואי נראה כמה אנשים יקנו את המכשיר היקר של תמי 4? כל מי שייצא עם מכשיר טכנולוגי שעולה 1,000 דולר ויותר לא יצליח, כי הצרכן לא יוציא את הסכומים האלה, ולכן אנו לא חוששים מתמי 4. אני סקפטי לגבי ההצלחה שלהם, וצר לי שהם לא מצליחים למצוא את עמק השווה כדי לחבור לחברה ישראלית מצליחה, כאשר הם כן מצאו את הדרך לחבור לווירג'ין והאייר שהן חברות זרות". לדבריו, "המתחרה של סודה סטרים היא קוקה־קולה ולא שטראוס".

 

דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודה סטרים דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודה סטרים

 

בתוך כך פרסמה אתמול (ד') סודה סטרים את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2013: הכנסות החברה הסתכמו ב־144.6 מיליון דולר לעומת 112.5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות ממכירות המכשירים צמחו ב־34% ל־62.5 מיליון דולר, וממכירות בלוני גז וסירופים עלו ההכנסות ב־26% ל־79 מיליון דולר. הרווח הנקי המתואם ברבעון עמד על 19.3 מיליון דולר.

 

בשטראוס סירבו להתייחס לדברים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x