$
פרסום ושיווק

צרות בענף הרהיטים: נסגרה רשת רהיטי "בית מרס"

אתמול היו החנויות סגורות וריקות מסחורה. לדברי גורמים בענף, עיקר החוב הוא לספקים בחו"ל והמנכ"ל יהודה רוזנברג מנסה להגיע להסדר עם בעלי החוב

נווית זומר 08:5722.10.13

הצרות בענף הריהוט נמשכות: רשת רהיטי "בית מרס‭,"‬ אחד ממותגי הרהיטים הוותיקים בארץ, נסגרה בן לילה במפתיע. הרשת, שפעלה מאז תחילת שנות ה־‭,60‬ הפעילה סניפים בתל־אביב, בראשון־לציון ובצומת ביל"ו. אתמול היו החנויות סגורות וריקות מסחורה. במשרדי החברה אין מענה ואת המנכ"ל והשותף המרכזי יהודה רוזנברג לא ניתן להשיג.

 

הרשת עסקה ביבוא של רהיטים מחו"ל ולא בייצור מקומי. לדברי גורמים בענף, עיקר החוב הוא לספקים בחו"ל ורוזנברג מנסה להגיע להסדר עם בעלי החוב.

 

החנות הסגורה בת"א אתמול החנות הסגורה בת"א אתמול צילום: יובל חן

 

רהיטי בית מרס הוא מותג מיתולוגי בענף הריהוט. החברה הוקמה בתחילת שנות ה־60 על ידי משפחת שולמן. החנות הראשונה הוקמה ברחוב הרצל בתל־אביב בבניין בן 4 קומות שהיה ידוע כ"בית מרס" ועל שמו נקראה הרשת. התצוגה בחנות הוגדרה כגדולה ביותר בישראל לריהוט אירופי - סלונים, חדרי שינה, מזנונים, מערכות ישיבה ועוד. כיום המותג בבעלות חברת "מ.ר.ן יבוא ושווק רהיטים‭."‬

 

במהלך השנים הועתק הסניף המרכזי מבית מרס לחנות ברחוב הרצל בתל־אביב ולמרכז החדש של החברה בראשון־לציון. סגירת של בית מרס מתרחשת שבוע לאחר ש"בסט רהיט‭,"‬ חנות רהיטים גדולה בראשל"צ, סגרה במפתיע את שעריה והשאירה לקוחות שנותרו ללא המוצר וללא כסף.

 

בשנתיים האחרונות חווה ענף הרהיטים זעזועים רבים וכמה חברות, בהן ותיקות כמו ‭5 "‬ נגרים‭,"‬ "בנים בנות" ו"שגם‭,"‬ נקלעו לקשיים ונסגרו. גם החנות של חברת קיקה מאוסטריה, שנפתחה בנתניה, נסגרה תוך פחות משנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x